Program „Dni w Diecezji”

Program „Dni w Diecezji”

Młodzież z zagranicy uczestnicząca w „Dniach w Diecezji” od 20 do 25 lipca 2016 r. będzie przebywać
w siedmiu rejonach, na jakie została podzielona diecezja łowicka: kutnowskim, łęczyckim, łowickim, rawskim, skierniewickim, sochaczewskim i żyrardowskim. Diecezja zadeklarowała się przyjąć 2500 młodych pielgrzymów. Średnio na rejon przypada ok. 350 pielgrzymów, a na dekanat ok. 120 pielgrzymów. Przydział pielgrzymów będzie mniej więcej proporcjonalny do ilości wiernych w dekanatach.

 Ogólny program Dni w Diecezji:

20.07
środa
dzień zakwaterowania Powitanie w parafii i zakwaterowanie u rodzin (po dwie osoby minimum). Kolacja u rodzin.
21.07
czwartek
dzień pielgrzymkowy Młodzież będzie pielgrzymować do jednego z dwóch sanktuariów znajdujących się na terenie diecezji łowickiej (Domaniewice, Nowe Miasto) oraz dwóch zlokalizowanych poza granicami diecezji (Niepokalanów, Świnice Warckie). Eucharystia w miejscu pielgrzymkowym. Śniadanie i obiadokolacja u rodzin, poczęstunek w drodze.
22.07
piątek
dzień turystyczny To czas poznania bogactwa historii, kultury i przyrody jednego z rejonów diecezji łowickiej. W ciągu dnia będzie przewidziany również czas na modlitwę, a wieczorem zabawę i rozrywkę. Śniadanie i obiadokolacja u rodzin, poczęstunek w drodze
23.07
sobota
diecezjalny dzień wspólnoty w Łowiczu Celebrowany wraz z młodzieżą diecezjalną, rozpoczęty Eucharystią na łowickim rynku, potem na błoniach Festiwal Młodych, zakończony koncertem. Śniadanie i obiadokolacja
u rodzin, poczęstunek w drodze.
Program sobotni:
10:00 – Eucharystia na rynku łowickim
12:00 – przejście ul. Zduńską i ul. Kozią na błonie łowickie
14:00 – posiłek
16:30 – powrót na rynek łowicki
17:00 – koncert dziękczynienia i uwielbienia
19:00 – powrót do swoich parafii i domów
24.07
niedziela
dzień dla rodziny Po uroczystej Eucharystii w parafii, rodziny organizują pielgrzymom wypoczynek. Śniadanie, obiad i kolacja u rodzin. Można łączyć się w grupy rodzinami.
25.07
poniedziałek
pożegnanie w parafiach i wyjazd do Krakowa w godzinach przedpołudniowych. Śniadanie u rodzin.