Sekcje ŚDM Łowicz

Myślisz o tym, żeby pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, ale ciągle czujesz niedosyt?

Masz pasje, hobby albo umiejętności, które chciałbyś jakoś rozwijać lub wykorzystać?
Zapraszamy Cię do realizacji siebie na rzecz innych w Wolontariacie ŚDM Diecezji Łowickiej!

Przed Tobą wachlarz różnorodnych możliwości, do wyboru wiele ciekawych sekcji, w ramach których zapraszamy Cię do współpracy!
Do wyboru między innymi sekcje:

  • ewangelizacyjna,
  • modlitewna,
  • muzyczna,
  • medialna,
  • taneczna,
  • techniczno-logistyczna
  • promocyjna,
  • Bilet dla Brata.

Wydaje Ci się, że nie pasujesz do żadnej sekcji? Czujesz się jak cymbał? Spokojnie – Pan Bóg potrafi zagrać na wszystkim. 😉

I pamiętaj – „więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. 🙂

Rejestrując się jako Wolontariusz Diecezji Łowickiej, możesz zaznaczyć kilka Sekcji, w których chciałbyś/abyś angażować się, w zależności od możliwości i formy wydarzenia.

Sekcja Ewangelizacyjna, zajmuje się głoszeniem Dobrej Nowiny w przygotowaniach naszej diecezji do ŚDM. Pragniemy, aby Ewangelia przeniknęła całe nasze życie: psychikę, ducha i ciało. Wykorzystujemy do tego różnego rodzaju środki i metody: pantomima, świadectwo, śpiew, głoszenie, różne formy multimedialne. Chcemy obrazowo przekazać współczesnemu człowiekowi podstawowe prawdy Ewangelii. Główną posługą sekcji są coroczne rekolekcje ewangelizacyjne „Młodzi na Maxa” oraz organizowanie części ewangelizacyjnej na spotkaniach przygotowujących naszą diecezję do ŚDM, np. Noc Świętych, Spotkania Ambasadorów i Wolontariuszy i inne. Jeżeli pragniesz dzielić się z innymi tym, co Bóg uczynił w Twoim życiu, wykorzystując do tego talenty, które w Tobie złożył (np. muzyczny, teatralny, medialny i każdy inny:)) to zapraszamy do sekcji ewangelizacyjnej.
Osoby odpowiedzialne za Sekcję Ewangelizacyjną: Arkadiusz Nalej i Wiola Biała

Sekcja Modlitewna, skupia osoby, które umiłowały modlitwę, zwłaszcza wstawienniczą i każdego dnia ofiarują swój czas przed Panem Bogiem prosząc za Kościół, Papieża Franciszka, Biskupa Andrzeja i wszystkich biskupów, kapłanów, osoby odpowiedzialne za przygotowanie ŚDM w Krakowie i Diecezji Łowickiej, za poszczególne sekcje Biura Diecezjalnego, za młodzież z siedmiu rejonów diecezji, za młodych z całego świata i o owoce ŚDM w Krakowie. Jeśli więc pragniesz dołożyć duchową cegiełkę do tego dzieła, dołącz do tych, którzy już modlą się, chociażby zgromadzeń zakonnych i osób z Kół Żywego Różańca. Każdego dnia odmów wybraną przez siebie modlitwę, bądź Oficjalną Modlitwę ŚDM.

Sekcja Muzyczna, naszym zadaniem jest przygotować od strony muzycznej wydarzenie Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji. Posługujemy również podczas wielu wydarzeń w czasie przygotowań do ŚDM, m.in. Niedzieli Palmowej, spotkania Ambasadorów i Wolontariuszy, uwielbienia „Horeb”, Nocy Świętych, peregrynacji symboli ŚDM i innych. Nie chodzi jednak tylko o przygotowanie oprawy muzycznej tych wydarzeń, ale przede wszystkim modlitwę muzyką i uwielbienie nią samego Boga. Chcemy się dzielić naszymi talentami z innymi i poprzez muzykę tworzyć przestrzeń spotkania z Bogiem. Jeśli masz talent muzyczny, jeśli w Twoim sercu brzmi pieśń uwielbienia, to zapraszamy do posługi w naszej sekcji!
Osoba odpowiedzialna za Sekcję Muzyczną: ks. Marcin Moks

Sekcja Medialna zajmuje się informowaniem i nagłaśnianiem wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM w Diecezji Łowickiej. Do głównych zadań sekcji należą: relacje fotograficzne, filmowe, pisanie artykułów do gazet, oprawa graficzna relacji, przygotowywanie audycji radiowych i telewizyjnych. Dzięki pracy sekcji medialnej reportaże, newsy, zdjęcia i filmy z wydarzeń związanych z przygotowaniami do ŚDM trafiają na strony internetowe, portale społecznościowe, do radio i telewizji lokalnych oraz ogólnopolskich. Jeśli pasjonujesz się fotografią, od zawsze lubiłeś coś kręcić, piszesz teksty – zapraszamy do medialnych!
Osoby odpowiedzialne za Sekcję Medialną: Olga Ciechańska i Agata Michalak

Sekcja promocyjna, zajmuje się promowaniem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Przygotowuje konspekty współpracy z samorządami z terenu Diecezji Łowickiej w zakresie przygotowania Dni w Diecezji, zajmuje się promowaniem wydarzeń, które odbywają się w ramach przygotowania do ŚDM. Działania prowadzone są głównie w Internecie, ale działamy też w terenie. Chcesz robić raban albo działać z ukrycia i promować ŚDM w naszej diecezji? Ta sekcja jest dla Ciebie!

Osoba odpowiedziane za Sekcję Promocyjną: Aneta Grzegorzewska

Sekcja Taneczna zajmuje się uwielbieniem Boga poprzez ruch. Król Dawid tańczył na chwałę Boga (1Krn 15,29), św. Paweł zachęca do adoracji Pana naszym ciałem (1 Kor 6,19-20). Zapragnęliśmy odpowiedzieć na te Słowa i modlić się nie tylko w duszy, duchem ale również i ciałem. Sekcja działa przede wszystkim na większych wydarzeniach diecezjalnych. Uwielbiamy Boga w tańcu z flagami, chustami oraz każdym, które dyktuje nasze serce. Jeśli pragniesz modlić się najdrobniejszą cząstką swojego ciała, jeśli taniec jest tym, przez co chcesz wyrazić swoje uczucia do Najwyższego, jeśli w nim czujesz się wolny i szczęśliwy to jest to sekcja dla Ciebie.
Osoba odpowiedzialna za Sekcję Taneczną: Maria Lipińska

Sekcja Logistyczno –Techniczna, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się organizacją Światowych Dni Młodzieży od strony logistyczno – technicznej. Wolontariusze odpowiadają za organizację i koordynację działań związanych z przygotowaniem różnych wydarzeń związanych z ŚDM i nie tylko. Dbamy, aby każda uczestnicząca osoba w spotkaniach i wydarzeniach czuła się komfortowo i bezpiecznie. Przed nami różne ciekawe projekty i zadania. Jeżeli tryskasz optymizmem i lubisz ciekawe wyzwania, jesteś osobą odpowiedzialną i nie boisz się realizacji powierzonych zadań, podejmiesz akcję wymagającą sprawnej koordynacji i refleksu? W tej grupie z pewnością się odnajdziesz. Zapraszamy! Razem możemy więcej.
Osoby odpowiedzialne za Sekcję Logistyczno – Techniczną: Mariusz Lipiński i Tomasz Piwowarski

Sekcja „Bilet dla Brata”, zajmujemy się zbiórka pieniędzy dla pielgrzymów ze Wschodu i Zakaukazia, aby umożliwić im udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Środki pieniężne pozyskujemy ze sprzedaży specjalnych cegiełek, gadżetów oraz rożnych inicjatyw. Z racji tego, że sąsiadujemy z tymi krajami dla większości z tych ludzi jest to jedyna możliwość, aby kiedykolwiek uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży zatem zapraszam Cię bardzo serdecznie do naszej sekcji, jeżeli chcesz im pomóc zrealizować to marzenie.
Osoby odpowiedzialne za Sekcję „Bilet dla Brata”: Katarzyna Leniarska i Aneta Stegienko

Sekcja Tłumaczeń, angażuje osoby, które w stopniu dobrym i bardzo dobrym komunikują się w obcym języku. Jeśli chciałbyś tłumaczyć teksty, korespondować z osobami z zagranicy, być tłumaczem spotkań podczas „Dni w Diecezji”, to zapisz się do tej sekcji. Jednocześnie jest to szansa dla Ciebie, aby utrwalić nabyte słownictwo, poszerzyć umiejętności językowe oraz poznać rówieśników innych narodowości i krajów.

 

 

 

Kategorie: Aktualności, INFORMACJE