Noc Świętych w Łowiczu

Noc Świętych w Łowiczu

31 października w Łowiczu w Kościele p.w. Chrystusa Dobrego Pasterza, miało miejsce wielkie wydarzenie! Odbyła się Noc Świętych, pod hasłem „Wolę Niebo”, a głównym patronem był św. Filip Neri.

O 19:30 księża, ministranci, lektorzy i osoby, które przybyły z relikwiami świętych, miały zaszczyt wnieść je w procesji po Kościele. Nastąpiło przywitanie zgromadzonych osób. Wśród nich, był św. Filip Neri, który „opowiedział” nam swoje życie, a następnie biografie świętych, których relikwie zawitały do naszego Kościoła. Po przedstawieniu patronów różnych parafii odbyła się liturgia słowa, którą uświetniła homilia Ks. Jacka Zielińskiego, mówiąca o tym że każdy może zostać świętym, a Bóg będzie nas w tym umacniał. Całe to wydarzenie celebrował, wraz z parafianami, chór oraz instrumentaliści. Było dużo śpiewu, tańca, radości, ale również odbyła się poruszająca pantomima, skłaniająca do refleksji nad swoim życiem oraz świadectwa dziewczyn ze wspólnoty Emmanuel, które utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że Bóg jest wielki i Jego miłość zmienia życie. Kiedy śpiewy i tańce ustały, zaczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, z krótkimi rozważaniami, by po niej, z jeszcze większą mocą cieszyć się z tego, że Bóg jest z Nami. Po błogosławieństwie, każdy obecny mógł się poczęstować słodkościami oraz wylosować lizaka ze słowami, które Bóg kieruje do nas w Piśmie Świętym.

Dzieci, młodzież, osoby dorosłe i starsze, wspólnie uwielbiali Boga oraz wszystkich Świętych. Już nie możemy się doczekać następnych takich wydarzeń! Moglibyśmy przeprowadzać Noc Świętych przynajmniej raz w tygodniu! 😉

tekst: Natalia Kosmowska, Aleksandra Jaros

 

zdjęcia: Irek Kosiorek