Noc Świętych w Skierniewicach

Noc Świętych w Skierniewicach

NOC ŚWIĘTYCH – „ ŚWIADKOWIE MIŁOSIERDZIA”.

W sobotni wieczór w Parafii Św. Józefa Robotnika w Skierniewicach – Rawka odbyła się Noc Świętych pod hasłem „Świadkowie Miłosierdzia”. Liczna gruba Ambasadorów i Wolontariuszy zaangażowana była w przygotowanie i przeprowadzenie tego spotkania. Część osób przygotowało śpiew, inni natomiast włączyli się w procesję z relikwiami.

Na początku nabożeństwa Koordynator naszego regionu skierniewickego ks. Rafał Babicki wyjaśnił nam co to jest świętość i zachęcił każdego z nas do podążania tą drogą.

Następnie uroczyście zostały wprowadzone przez wolontariuszy relikwie i proporce 12 świętych i błogosławionych, które są obecne w naszych parafiach. Byli z nami: św. Jana Paweł II, św. Faustyna, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Małgorzata Maria Alacoque, św. o. Pio, św. Charbel, bł. Honorat Koźmiński, bł. Jakub Alberione, św. Stanisław bp., bł. Jerzy Popiełuszko, św. Zelia i Ludwig Martin, św. Joanna Beretta Molla. Zaangażowani wolontariusze przypomnieli nam także kim byli nasi zacni goście czytając krótki opis ich życia. Potem modlitwą wzywaliśmy ich orędownictwa w naszych potrzebach. W obecności Świętych i Błogosławionych odbyła się Liturgia Słowa.

Podczas nabożeństwa w sposób szczególny przyjrzeliśmy się postaci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Obejrzeliśmy krótkie świadectwo mamy Marianny. Następnie młodzież zadała kilka pytań ks. Konradowi Krupie, Proboszczowi goszczącej nas parafii, który jest kursowym kolegą ks. Jerzego z lat seminaryjnych. Ksiądz Proboszcz opowiedział nam o tym, że ksiądz Jerzy nie wyróżniał się niczym szczególnym spośród innych kleryków. Zdarzały mu się nawet faule podczas gry w piłkę. Był osobą bardzo wytrwałą i wierną w swoim postanowieniu. Ks. Konrad na koniec zachęcał do tego, aby prosić o wstawiennictwo ks. Popiełuszki w sytuacjach trudnych, tam gdzie brakuje jedności, dialogu i zrozumienia.

Ostatnim punktem była procesja światła z relikwiami wokół świątyni oraz odśpiewanie litanii do wszystkich świętych. Każdy kto chciał mógł uczcić relikwie poprzez ucałowanie.

Spotkanie zakończyliśmy hymnem ŚDM 2016.

 

Tekst: Siostra Alicja Świerczek
Zdjęcia: Iza Grabowska