Noc Świętych w Łęczycy

Noc Świętych w Łęczycy

 

W rejonie łęczyckim 31 października po raz drugi odbyła się Noc Świętych. Tym razem wydarzenie miało miejsce tylko w parafii pw. św. Andrzeja w Łęczycy. Wolontariusze z całego rejonu przyjęli motto: CHWALMY PANA NA SPONTANA i zorganizowali całą adorację poprzez komunikację facebookową i krótkie spotkanie przed rozpoczęciem. Dużą ufność pokładali także w opiekunie grupy- ks. Karolu Chrapulskim. Nie oznaczało to jednak, że podeszli do sprawy lekceważąco. Wręcz przeciwnie – każdy włożył całe serce w przygotowanie tego wieczoru i jego realizację.

Punktualnie o godzinie 20 młodzi wprowadzili w temat spotkania poprzez dialog młodej pary: co wybrać? Czy dać się pokusie halloween? Następnym punktem było wprowadzenie relikwiarzy świętych. W tym roku grono, za wstawiennictwem których modliliśmy się wzrosło do dziewięciu osób, a byli to: Jan Paweł II, św. s. Urszula Ledóchowska, św. s. Faustyna Kowalska, św. Jan XXIII, św. Franciszek z Asyżu, św. Jan z Dukli, św. Ojciec Pio, bł. Bolesława Lament, bł. Edmund Bojanowski. Warto wspomnieć, że cztery relikwiarze to własność wikariusza z parafii łęczyckiej- ks. Dariusza Szeląga. Młodzi, w kolejnym punkcie spotkania, uwielbiali Pana w Najświętszym Sakramencie pieśniami oraz modlitwą prowadzoną przez ks. Karola. Na koniec wszyscy wierni mogli oddać cześć świętym poprzez ucałowanie relikwii. Wolontariusze rozdawali kolorowe karteczki z cytatami świętych. Warto wspomnieć także o obecności dzieci, szczególnie Zosi, która na spotkanie przybrała postać urszulanki. Za wspaniałą obecność i wspólną modlitwę każde dziecko otrzymało figurkę anioła, ze słowami by pamiętać o swych aniołach stróżach.

Cały wieczór skończył się na wspólnych śpiewach, które są nierozłączną częścią każdego spotkania młodzieży rejonu łęczyckiego.

Tekst: Patrycja Kiełbik

Zdjęcia: Patrycja Kiełbik