Noc Świętych w Żyrardowie

Noc Świętych w Żyrardowie

Tej nocy, w Żyrardowie…

31 października mieszkańcy Żyrardowa a także Młodzież przybyła z całego rejonu żyrardowskiego ( dekanaty: Mszczonów, Wiskitki, Żyrardów) wchodząc do świątyni Matki Bożej Pocieszenia doznała nieodwracalnych objawów radości, euforii, szczęścia… Ich ręce zaczęły wznosić się do góry, ich głosy słuchać było w całej okolicy… „Co z nimi się dzieje?” – to pytanie mógł zadać sobie każdy z przypadkowych przechodniów, którzy zwrócili uwagę na niecodzienną sytuację.

Ale nic z tego! Młodzież diecezji łowickiej nie przejmuje się tym „co ludzie powiedzą” i dlatego tej nocy postanowili dać żywe świadectwo wiary. I muszę przyznać, że zrobili to fenomenalnie i w nie byle jakim towarzystwie, bo w obecności ŚWIĘTYCH! Ale zacznijmy od początku.

O godz. 19.00 radosne uwielbienie Pana rozpoczęliśmy Mszą świętą, której przewodniczył… ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba! Podczas Eucharystii młodzież uwielbiała Pana śpiewem, tańcem i gorącą modlitwą za pośrednictwem Świętych, która niosła się ku niebu niczym dym kadzideł. Następnie, by wypełniać powierzone nam przez papieża Franciszka zadanie, by robić raban na ulicach, zgromadzeni wierni wyruszyli w korowodzie ze Świętymi po drogach Żyrardowa. Podczas trasy zaśpiewaliśmy litanię do wszystkich Świętych, by jeszcze bardziej czuć ich obecność, a później głośnym śpiewem, okrzykami, tańcem głosiliśmy mieszkańcom miasta, że nasz Bóg jest wielki!

Zakończeniem tej niezwykłej uroczystości było złożenie hołdu św. Janowi Pawłowi II. Młodzież z naszego rejonu w pięknych słowach podziękowała naszemu wielkiemu Świętemu za drogowskazy pozostawione nam, byśmy łatwiej mogli dążyć do świętości. Radosnym akcentem był taniec lednicki przygotowany przez młodzież z Szymanowa.

Ksiądz biskup podczas końcowego błogosławieństwa nie krył radości, zadowolenia, ale także prosił byśmy dalej wyruszali barką kościoła i nie dali stłumić w sobie tego zapału, który nam towarzyszy.

Po odśpiewaniu Apelu jasnogórskiego i wspólnym zdjęciu wszyscy Święci i my powołani do świętości udaliśmy się na plebanię, by wzmocnić swoje siły do głoszenia światu Ewangelii. Pyszna pomidorowa spełniła swoje zadanie, więc teraz z pełnymi brzuchami mówimy właśnie Tobie – „Jesteś powołany do świętości, a nasz Pan chce Cię prowadzić przez życie byś mógł wkroczyć do Królestwa Chwały”!

Jeśli chcesz się o tym jeszcze bardziej przekonać to zapraszamy na IV Spotkanie Ambasadorów i Wolontariuszy !

tekst: Magdalena Gorożankin