Nowa wersja hymnu ŚDM prosto z Diecezji Łowickiej!

Nowa wersja hymnu ŚDM prosto z Diecezji Łowickiej!

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jakie skarby i bogactwa kryje w sobie ziemia łowicka… Jednym z takich skarbów jest grupa muzyczna, która stworzyła przeróbkę oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kim są? Skąd pomysł na nową, zupełnie odmienną wersję? Z Adamem Rudnickim z Messengers of Light specjalnie dla Biura ŚDM Diecezji Łowickiej rozmawia Rzecznik Prasowy Olga Ciechańska.

Olga: Opowiedz młodym z Diecezji Łowickiej coś więcej o Waszej grupie – kim jesteście, skąd pochodzicie, czym na co dzień się zajmujecie.

Adam: Grupę stanowią trzy osoby – Aleksandra Rudnicka która pochodzi z Warszawy, Piotrek Stachera który pochodzi również z Warszawy oraz Adam Rudnicki pochodzący z Żychlina(pomysłodawca grupy). Jesteśmy DJ-ami i producentami muzyki elektronicznej. Poza tym, prowadzimy szkołę dla DJ-ów.

Olga: Muzyka od zawsze była Waszą pasją? Od kiedy zajmujecie się takim nurtem muzycznym?

Adam: Tak. Od wielu lat grywaliśmy na różnych imprezach jako DJ-e. Od dwóch lat zajmujemy się robieniem swoich utworów, jednakże dopiero kilka miesięcy temu odkryliśmy swoje prawdziwe powołanie – zaczęliśmy tworzyć chrześcijańską muzykę elektroniczną.

Olga: Skąd pomysł na stworzenie takiej wersji oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży?

Adam: Bardzo prosty! Jest to spotkanie młodzieży, a młodzież teraz bardzo lubi taki styl. Więc trzeba było zapełnić niszę. Poza tym, marzy nam się występ na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Kiedyś siedzieliśmy i zastanawialiśmy się… hmmm… jak się tam dostać? Przeróbmy hymn! Proste, prawda?! 😉

Olga: Co chcieliście swoją pracą i innowacyjnym wykonaniem hymnu ŚDM powiedzieć innym?

Adam: Przede wszystkim, zależy nam aby dotrzeć do rzeszy fanów takiego gatunku, którzy być może nigdy nie słyszeli o Bogu albo o nim dawno zapomnieli. Chcemy szerzyć Miłosierdzie Boże i jego chwałę tam, gdzie nikt się tego nie spodziewa… Mamy nadzieję, że dzięki takiemu wykonaniu, wiele osób zwróci uwagę na ŚDM i weźmie w nich udział!

Olga: Wybieracie się na Światowe Dni Młodzieży?

Adam: Jak to?! Przecież mamy tam wystąpić z naszym koncertem! 😉

Olga: W takim razie w imieniu swoim i Adama zapraszam do wysłuchania nowej wersji oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży i mam nadzieję, że widzimy się wszyscy w Krakowie.

Adam: Tak jest. Alleluja i do przodu! Chwała Panu!

Kim są Messengers of Light?

Messengers of Light (Posłańcy Światła)
Jesteśmy grupą chrześcijańskich producentów i DJ-ów. Pragniemy wielbić Boga w najlepszy sposób jaki potrafimy – czyli przez muzykę elektroniczną.
Ktoś pewnie powie – jak to?! To nie do pomyślenia!
Ale przecież w chrześcijańskim wydaniu istnieje rap, hip hop, reggae, rock, metal, heavy metal, pop itd. Postanowiliśmy więc wypełnić niszę jaka panuje w tym gatunku. Są już co prawda zaczątki tego nurtu w Ameryce, ale w Polsce i w Europie coś takiego w ogóle nie istnieje.
Skąd taki pomysł? Od lat zajmujemy się muzyką. Jesteśmy, a w zasadzie byliśmy czynnie pracującymi DJ-ami, prowadzącymi szkołę dla DJ-ów. Produkowaliśmy również muzykę house. Od jakiegoś czasu zaczął doskwierać nam pewien niedosyt. Czegoś nam brakowało. Pewnego dnia obudziło się w nas poczucie swoistego rodzaju misji do wypełnienia – ewangelizacji milionów fanów tej muzyki na całym świecie, którzy być może nigdy nie słyszeli o Bogu, albo o nim zapomnieli…
Dlatego, z całych sił będziemy starać się wypełniać przesłanie pewnej siostry zakonnej, która niegdyś powiedziała – Chwałę Pana i jego Miłosierdzie głośmy wszędzie, na wszelkiego rodzaju peryferiach i we wszelki możliwy sposób…
Chcemy opracować koncert chrześcijańskiej muzyki elektronicznej, z towarzystwem zespołu, chóru, efektów świetlnych, pirotechniki scenicznej, laserów które w 3d będą wyświetlać różne symbole itp… Chcemy przygotować coś czego świat jeszcze nie widział – na chwałę Bożą!

Do tej pory naszą najpoważniejszą produkcją jest housowa wersja hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, którą można posłuchać tutaj:

Nasz projekt dopiero startuje, więc jeśli znajdzie się ktoś, kto zechce się w niego włączyć będzie nam bardzo miło.

FB:

https://www.facebook.com/messengersoflightpoland/

Kategorie: Aktualności