Kolorowo i międzynarodowo – II Spotkanie Delegatów ŚDM w małopolskim!

Kolorowo i międzynarodowo – II Spotkanie Delegatów ŚDM w małopolskim!

W dniach 25-29 listopada w Małopolsce odbyło się II Międzynarodowe Spotkanie Przygotowawcze do ŚDM Kraków 2016. Uczestniczyło w nim ponad 100 delegacji z całego świata.

Do  ŚDM 2016 pozostało już tylko 8 miesięcy. Organizatorzy dokładają wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować to wydarzenie. Dlatego rozmowy z delegatami obejmowały tematy związane z transportem, logistyką, opieką medyczną czy kwestie bezpieczeństwa w trakcie przyszłorocznego spotkania w Krakowie.

– W piątek w Wadowicach odbyła się prezentacja komitetu i debata z uczestnikami. Całą sobotę poświęcono na wizję lokalną miejsc wydarzeń centralnych. Aby delegaci mogli zapoznać się z topografią terenu pokazano im Błonia, Campus Misericordiae, Łagiewniki i Centrum Jana Pawła II – objaśnia ks. Suchodolski. – W zjeździe wzięli również udział przedstawiciele departamentu konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdyż dla wielu pielgrzymów z odległych krajów problemem jest uzyskanie wiz. Chcemy, aby przedstawiciele władz usłyszeli pytania od delegatów, a następie przygotowali na nie odpowiedzi – podkreśla Sekretarz Komitetu.

W sobotę wieczorem w Wieliczce miało miejsce spotkanie reprezentantów polskich diecezji z delegatami z całego świata. Goście z zagranicy mieli okazję obejrzeć przygotowane przez polską młodzież stoiska regionalne. Rozmów w wielu językach nie było końca, sala rozbrzmiewała m.in. językiem hiszpański, portugalskim, chińskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, włoskim… Nie zabrakło gadżetów, ulotek, regionalnego jedzenia i wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na to spotkanie. Również Diecezja Łowicka, reprezentowana przez Olgę Ciechańską, Annę Żeleźnik i Krzysztofa Dziwisza, przygotowała wspaniałe i barwne stoisko promocyjne: gadżety i wystawę z łowickim motywami, regionalne przysmaki – łowickie mleko, dżemy, ciasto drożdżowe, folderki informacyjne o diecezji w kilku wersjach językowych (angielski, francuski, włoski, hiszpański), prezentacje i filmy promocyjne oraz barwne łowickie stroje. Prezentacja diecezji połączona była ze wspólną kolacją i częścią artystyczną przygotowaną przez miasto Wieliczka.

W spotkaniu wzięło udział prawie 300 osób, ze wszystkich kontynentów. Swoją obecność zapowiedziało 13 biskupów, obecni byli członkowie Papieskiej Rady ds. Świeckich z jej szefem kard. Stanisławem Ryłko na czele, przedstawiciele władz Polski oraz władz lokalnych województwa małopolskiego.

Podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji stoiska promocyjnego Diecezji Łowickiej:
Urząd Miasta w Łowiczu i p. Artur Michalak, p. Marta Wróbel i Firma Folkstar, Dyrektor Szkoły Rolniczej na Blichu, p. Marysia i p. Jan Dutkiewicz, p.Halina Osińska, p.Hanna Ciechańska, sponsorzy jabłek.
Graficy – Jola Wojtyniak, Michał Prochowski (przygotowanie broszur, roll-up, strony internetowej www.sdmlowicz.pl )
Medialni: Konrad Zabrzygraj (strona www.sdmlowicz.pl)
Tłumacze: Anna Żeleźnik, p. Ewa Nowak, s. Anna
Promocja: Aneta Grzegorzewska
ks. Sylwek Bernat, ks. Tomasz Staszewski, ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz Katedry w Łowiczu

Wszystkim z całego serca – dziękujemy! Bez Waszej pomocy delegacja młodych nie mogłaby pokazać tego co najlepsze w Diecezji Łowickiej!

(informacje dzięki www.krakow2016.com)

 

Kategorie: Aktualności