Zaszczyt i wyzwanie dla diecezji łowickiej!

Zaszczyt i wyzwanie dla diecezji łowickiej!

Czy wiecie, że około tysiąca dwustu młodych ze środkowych Włoch, z regionu Umbria przyjedzie już za niecały rok do naszej diecezji?! To właśnie w rejonach: łowickim, łęczyckim, kutnowskim, skierniewickim, sochaczewskim, rawskim i żyrardowskim od 20 do 25 lipca młodzi będą bezpośrednio przygotować się do przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!

1 grudnia w Łowiczu zjawił się i osobiście potwierdził tę informację koordynator pielgrzymki młodych Włochów – Arcybiskup Spoleto – Norcia Renato Boccardo wraz z delegacją przedstawicieli diecezji umbryjskich: Tomaszem Grodzkim, Marcello Cruciani (Orvieto – Todi), Riccardo Pascolini (Perugia), Filippo Milli (Città di Castello), Simone Pescarosa (Perugia), Panem Michele Tufo (Foligno) oraz siostrą zakonną Francesca Chiarella (Asyż). Delegaci uczestniczyli w spotkaniu z łowicką reprezentacją koordynatorów poszczególnych rejonów, w której „zasiadają”  : ks. Bogumił Karp, ks. Wiesław Skonieczny, ks. Tomasz Staszewski, ks. Sylwester Bernat, ks. Józef Staszewski, ks. Rafał Babicki, ks. Jerzy Swędrowski, ks. Sławomir Sobierajski.

Owocem spotkania były wspólne ustalenia co do pięciodniowego programu Dni w Diecezji, środków transportu, rejestracji uczestników, itp. Goście w czasie pobytu nie próżnowali a gospodarze z przyjemnością oprowadzili ich po diecezji łowickiej  Dzięki nim kościół katedralny i muzeum diecezjalne, pałac w Nieborowie będzie znany we Włoszech 

Arcybiskup Boccardo wyraził uznanie dla dotychczasowych przygotowań tak organizacyjnych, jak i duchowych do ŚDM w Diecezji Łowickiej. Jest pełen wiary i nadziei, że pobyt Włochów w naszej diecezji będzie czasem niezwykłym dla obu stron, pełnym ciepła, radości, modlitwy i uwielbienia, a przede wszystkim wiary!

Dla nas – młodych diecezji łowickiej wizyta włoskiej delegacji niech będzie mobilizacją do działania! Koniec z lenistwem – bierzemy się do pracy!  Czas podszkolić języki (zwłaszcza włoski i angielski), przygotować domy do przyjęcia sióstr i braci z zagranicy i czekać na nich z radością. A energii i zapału potrzeba nam wiele, ponieważ w każdym rejonie będzie od 150 do 200 młodych Włochów i Włoszek. Do tej liczby dojdą pielgrzymi z innych narodów, tak że
w każdym rejonie można spodziewać się od 300 do 400 osób! To nie lada wyzwanie, ale i zaszczyt, by móc podzielić się radością żywej wiary z naszymi zagranicznymi przyjaciółmi.
A żeby dobrze przygotować się do tej misji, zapraszamy właśnie Ciebie na ewangeliczną odnowę i umocnienie relacji z Jezusem podczas rekolekcji „Młodzi na maxa”!