Nasz Bóg jest wielki – zaufaj, a wszystkie grzechy będą Ci odpuszczone!

Nasz Bóg jest wielki – zaufaj, a wszystkie grzechy będą Ci odpuszczone!

8 grudnia specjalnie dla Ciebie rozpocznie się wyjątkowy czas – Nadzwyczajny Rok Święty! Ten jubileuszowy odpust jest okazją, by doświadczyć niezmierzonej Łaski Bożego Miłosierdzia i odpuszczenia wszystkich grzechów. Nie ma grzechu, który byłby większy od Miłości naszego Pana!

Tradycja Roku Jubileuszowego w Kościele Katolickim wywodzi się z tradycji Żydowskiej, gdzie rok święty obchodzono już od starożytności co 50 lat. Wzięło się to ze słów Pisma Świętego:

W ten sposób siedem lat szabatowych obejmie czterdzieści dziewięć lat. Dziesiątego dnia siódmego miesiąca zadmiesz w róg. W Dniu Przebłagania zatrąbicie na rogu w całym kraju. Będziecie świętować pięćdziesiąty rok, w którym ogłosicie wyzwolenie dla wszystkich mieszkańców waszego kraju. To będzie jubileusz, podczas którego każdy z was powróci do swojej posiadłości i swojej rodziny.

Księga Kapłańska 25, 8b-10 (wg. Biblii Wydawnictwa Święty Paweł).

Z okazji tego wyjątkowego czasu papież Franciszek otworzy we wtorek w Bazylice św. Piotra w Watykanie Drzwi Święte, które staną się Bramą Miłosierdzia.

Także w naszej diecezji zostaną otwarte Bramy Miłosierdzia. Podczas inauguracji Roku

*w kościele św. Jakuba w Skierniewicach o godz. 18.30 zostanie otworzona pierwsza Brama w diecezji łowickiej!
13  grudnia otworzone zostaną kolejne bramy w parafiach:
*Sochaczew – kościół św. Wawrzyńca (godz. 9.30)
*Rawa Mazowiecka– kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP (godz. 10.00) ·
*Nowe Miasto nad Pilicą – kościół św. Kazimierza (godz. 11.00)
*Kutno – kościół św. Wawrzyńca (godz. 11.30)
Ostatnia brama zostanie otworzona przez ordynariusza łowickiego bp Andrzeja F. Dziubę w

*kościele katedralnym w Łowiczu (godz. 11.45)

Z listu Biskupa Łowickiego na rozpoczynający się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia: Przechodząc przez Drzwi Święte oprócz zwykłych warunków , wierni będą musieli zatrzymać się na modlitwie, aby dopełnić ostatnich wymaganych aktów: wyznania wiary i modlitwy za papieża oraz w jego intencjach. Osobom, które z racji na swój wiek, lub chorobę, nie będą w stanie podjąć pielgrzymki, a także więźniom oraz, za każdym razem, tym wszystkim, którzy czynić będą uczynki miłosierdzia, papież przyznał możliwość uzyskania odpustu, jeśli tylko tego zapragną i przygotują swoje serce. Jubileuszowy odpust można będzie uzyskać również dla zmarłych (Por. List Papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia).

Tak więc, nie zwlekaj!  Ten czas „powstał” z myślą o Tobie. Nie zmarnuj tej szansy! Przybądź do wybranej przez siebie Bramy Miłosierdzia i pojednaj się z Panem! Przecież jesteś dla Niego wszystkim!

Więcej informacji o Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia

 

Magdalena Gorożankin