NA MAXA rozpaleni Bożą miłością!

NA MAXA rozpaleni Bożą miłością!

Za nami pierwszy turnus rekolekcji ewangelizacyjnych ,,Młodzi na Maxa”. Aż sześćdziesiąt troje młodych z diecezji łowickiej przyjęło zaproszenie, by w dniach 4 – 7 lutego b.r. wziąć udział w niezwykłym duchowym odlocie z Jezusem w Kutnie – Woźniakowie. Pierwszy turnus ,,Młodych na Maxa” koordynował Arkadiusz Nalej, a duchowym przewodnikiem został ksiądz Tomasz Staszewski.

W ciągu tych kilku dni uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją więź z Bogiem uczestnicząc w szerokiej gamie zajęć przygotowanych przez organizatorów. Nie zabrakło również okazji do wspólnej zabawy, śmiechu. Jednak prawdziwe rekolekcje to nie tylko przeżycie płytkich, krótkotrwałych emocji. Poprzez modlitwę, taniec i śpiew młodzi mieli okazję pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem. Dynamiczne głoszenia, świadectwa, a także chwile ciszy, by w pełnym skupieniu słuchać Słowa Bożego, pozwoliły rozeznać własną wiarę, a codzienna Eucharystia dała możliwość przeżycia tego wyjątkowego czasu w jedności z Panem Bogiem. Momenty smutku, a nawet łez, ale przede wszystkim te rekolekcje stały się eksplozją, a nawet wybuchem radości! Młodzi zgodnie potwierdzają, że mimo początkowych wątpliwości, warto było poświęcić kilka dni ferii i wziąć udział w tym niecodziennym spotkaniu z żywym Jezusem. Przeżyty czas stał się dla niektórych prawdziwym impulsem do pogłębienia relacji z Panem Bogiem, dla innych czasem refleksji lub okazją do ponownego poznania Jezusa, który nie jest jedynie postacią z obrazów czy ,,głównym bohaterem” lekcji religii, tylko przyjacielem, kimś bardzo bliskim.

,,Jesteście powołani do bycia ambasadorami Jezusa” – powiedział do młodych ks. bp. Andrzej Franciszek Dziuba, który poświęcił swój czas i celebrował razem z uczestnikami ,,MnM” sobotnią Mszę św. Teraz Twoja kolej!

Na maxa rozpal się Bożą miłością podczas kolejnych turnusów ,,Młodych na Maxa”! Każdego tygodnia lutego w Kutnie – Woźniakowie czeka na Ciebie Twój przyjaciel – Jezus. Nie odrzucaj tego zaproszenie i zarejestruj się już dziś!