Światowe Dni Młodzieży bez barier

Światowe Dni Młodzieży bez barier

Światowe Dni Młodzieży to wydarzenie, które ma łączyć młodych ludzi, dlatego w niedzielę 14 lutego wolontariusze rejonu sochaczewskiego wzięli udział we Mszy Św. w intencji osób chorych i niepełnosprawnych. Taka Msza Święta odbywa się raz w miesiącu w kościele w Boryszewie. Osoby dotknięte różnymi chorobami, niepełnosprawnością i ich bliscy gromadzą się, aby wspólnie się modlić.

Po Mszy wolontariusze przybliżyli historię i ideę  Światowych Dni Młodzieży, mówili o możliwości wyjazdu do Krakowa i zachęcali do wzięcia udziału w projekcie L4, w ramach którego chorzy modlą się w intencji Światowych Dni Młodzieży.

W Wydarzeniach Centralnych udział może wziąć każdy, niezależnie od stanu zdrowia. W Krakowie dla osób niepełnosprawnych będą przygotowane specjalne sektory.  Miejsca noclegu będą przygotowane w taki sposób, aby odpowiadały na wszystkie potrzeby  niepełnosprawnych pielgrzymów, każda osoba niepełnosprawna będzie miała zapewniony odpowiednio przystosowany transport z miejsca zakwaterowania do miejsc głównych wydarzeń. Dodatkowo niepełnosprawnym będą pomagać wolontariusze.

Pomimo różnego stopnia sprawności bądźmy razem w Krakowie, aby spędzać wspólnie czas i razem się modlić! 🙂