„ŻDŻARY OGARNIĘTE RADOŚCIĄ! MŁODZI NA MAXA 2 „

„ŻDŻARY OGARNIĘTE RADOŚCIĄ! MŁODZI NA MAXA 2 „

W dniach 26 – 28 lutego 2016r. odbyła się w Żdżarach kolejna edycja rekolekcji „Młodzi na maxa”. Chętni uczestnicy wszystkich turnusów „jedynki” mogli znów spotkać się razem i odkryć jeszcze większą moc miłości płynącej od Niebiańskiego Ojca. Kordynatorem spotkania była Ania Kakietek wspierana muzycznie przez Arkadiusza Naleja oraz wielu innych animatorów. Opiekę duchową sprawowali: ks. Sylwester Bernat i ks. Tomasz Staszewski.

„Młodzi na maxa 2” to ciąg dalszy pięknej inicjatywy rekolekcyjnej odbywającej się w ferie zimowe w ramach przygotowań do ŚDM. Uczestnicy mieli okazję jako pierwszy turnus tej części przeżywać odpowiednio przygotowany program duchowy. Każdy z nich przyjechał tu ze swoimi życiowymi troskami, często przytłaczającą codziennością jak i silnymi doświadczeniami związanymi z poprzednią edycją. W każdym z tych młodych ludzi już na pierwszy rzut oka można było rozpoznać Bożą działalność. Ich zaangażowanie, gotowość pomocy innym, chęć współpracy w wielu punktach programu i radość z samej obecności tutaj świadczyły o ogromnej łasce jaką zostali dotknięci. Mieli okazję przekonać się o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie odkryć fakt, że źródło Bożej miłości nie ma dna, ono nigdy się nie kończy, zawsze można zbliżyć się jeszcze bardziej i jeszcze mocniej zaufać Chrystusowi. Już pierwszego wieczoru uczestnicy otrzymali cudowny czas na szczerą rozmowę z Bogiem i swój osobisty rachunek sumienia, który pozwolił wszystkim na oderwanie się od trosk dnia codziennego, a otworzenie serca na działalność Ojca podczas tego weekendu. Przekonali się, że Jezus nie musi być tylko adresatem modlitw, ale również przyjacielem, powiernikiem wszystkich sekretów oraz ogromną miłością. Pełnię tej miłości zgromadzeni mieli okazję odczuć wręcz namacalnie, kiedy to Chrystus przytulał ich do swojego serca. Polało się wiele łez. Jedne były wyrazem skruchy, inne – szczęścia, jeszcze inne – reakcją na ogrom otrzymanej miłości. Niewątpliwie jednak można stwierdzić, że radość i obecność Ojca ogarniała wszystkich obecnych. Wspólnota, która się tam zawiązała dała świadectwo prawdziwej przyjaźni zarówno z jej cudownym fundamentem – Jezusem, jak i tej wzajemnej, między zgromadzonymi. Nie zabrakło również sprawdzenia inwencji twórczej naszej diecezjalnej młodzieży, co zakończyło się pięknym przekazem w przeróżnych formach. Niekiedy przez radość i rozweselenie, innym razem przez głęboką pantomimę uwieńczoną przejmującym świadectwem. Emocje były ogromne czego dowodem niewątpliwie stały się świadectwa wypowiedziane w podsumowaniu. Znaki przemian wewnętrznych dzięki programowi rekolekcyjnemu „Młodzi na maxa”, o których dało się usłyszeć w wypowiedziach zgromadzonych, są przepięknym znakiem jak Bóg walczy o każdego z nas i jaki ogrom miłości wlewa w nasze serca, aby umocnić nas do walki ze złem. Nie zabrakło również rozmów dotyczących zbliżającego się wielkimi krokami spotkania z Papieżem Franciszkiem. Wielu z młodych jest już czynnie zaangażowanych w przygotowania. Pozostali natomiast mieli okazję dowiedzieć się szczegółów jak i wzbudzić w sobie pragnienie wolontariatu.

Choć weekend to krótki okres czasu, a przy tylu wielkich emocjach czas płynie jeszcze szybciej, mimo to stworzyły się więzi, które podczas pożegnania poruszyły falę uścisków, a przede wszystkim zapał do organizacji częstszych spotkań o podobnym charakterze. Bez wątpienia każdy odnalazł tu punkt, który zadziałał poruszająco na jego serce i umocnił, a niekiedy na nowo odbudował swoją więź z Bogiem. Żdżary zapłonęły pełnią radości i miłości płynącej z Nieba. Oby wielki płomień tych doświadczeń umocnił młodych w ich życiowej wędrówce i przygotowaniach do wakacyjnego ŚDM-u!