Łęczycka droga do Boga!

Łęczycka droga do Boga!

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży rejonu łęczyckiego po raz kolejny udowodnili, że są gotowi głosić Dobrą Nowinę w każdych warunkach! 18 marca b.r. poprowadzili Drogę Krzyżową ulicami miasta Łęczyca. Mimo wieczornej pory i chłodnej pogody, wierni licznie przybyli, aby wziąć udział w tym wyjątkowym nabożeństwie.

Pierwszą stacją podczas tej niecodziennej wędrówki za Jezusem był kościół pw. św. Andrzeja. Później uczestnicy przemaszerowali przez Łęczycę aż do zakonu ojców bernardynów. Szli ludzie młodzi, dzieci, dorośli, osoby starsze, księża, siostry zakonne… Każdy z nich w innej intencji, ale wszyscy dla Jezusa. Rozważania przygotowane przez ks. Karola Chrapulskiego, czytane przez wolontariuszy ŚDM opowiadały o ludziach takich jak oni sami – słabych, zagubionych, wątpiących, chorych, uzależnionych, ale mających pragnienie spotkania Mesjasza, doświadczenia Jego obecności i zrozumienia. Każdą stację zapowiadał cytat z Pisma Świętego – księgi, w której my, zwykli ludzie, możemy znaleźć receptę od Boga na wszystkie nasze problemy. Na zakończenie wolontariusze ŚDM zaprosili przybyłą młodzież do dołączenia do ich wspólnoty i poprosili o modlitwę za dalszą posługę. Wszyscy zgromadzeni wierni zaśpiewali apel jasnogórski, a także otrzymali błogosławieństwo na dalszą wędrówkę, już nie ulicami Łęczycy, tylko ich własnym życiowym szlakiem.

Tegoroczna Droga Krzyżowa to jedno z wielu wydarzeń przygotowujących młodych na nadchodzące wydarzenia w diecezji i w Krakowie. Idąc ulicami Łęczycy mogli podzielić się swoimi talentami i pracą z innymi ludźmi, a także sami pełniej spojrzeć na Jezusowy Krzyż. To była prawdziwa droga do Boga!!!

Lidia Majda