Bóg naszą Nadzieją

Bóg naszą Nadzieją

„Bóg nadzieją” to hasło tegorocznego koncertu na sochaczewskim wzgórzu zamkowym. Sochaczewianie już po raz trzeci mogli wziąć udział w koncercie „Góry Błogosławieństw”. Odbył się on tradycyjnie w wieczór Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Jak co roku zgromadził on wielu gości. Na wzgórzu zamkowym byli obecni również wolontariusze Światowych Dni Młodzieży diecezji łowickiej, którzy zachęcali do zarejestrowania się do „Miasteczka Łowickiego pod Krakowem”.

„Góra Błogosławieństw” to zespół złożony z profesjonalistów oraz amatorów, którzy podjęli trud wielotygodniowych prób oraz spotkań, by przygotować się do dzieła mającego na celu uwielbienie Boga. Punktem kulminacyjnym podjętego trudu był koncert odbywający się na wzgórzu zamkowym. Już po raz trzeci w Uroczystość Bożego Ciała sochaczewianie zostali zaproszeni do udziału w tym dziele. Wśród zgromadzonych można było dostrzec księży z Sochaczewa – Ks. Józef Staszewski-dziekan sochaczewski oraz koordynator ŚDM w rejonie sochaczewskim, ks. Roman Sękalski – vice-koordynator ŚDM rejonu sochaczewskiego, ks. Piotr Żądło – proboszcz parafii Św. Wawrzyńca oraz ks. Łukasz Warzyński – wikariusz parafii Św. Wawrzyńca, jak również p. Jolanta Gonta – starosta sochaczewski. Prowadzącymi koncert byli ks. Tomasz Wieczorek – wikariusz parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie oraz Zuzanna Rutkowska – wolontariuszka ŚDM z Żyrardowa. Zespołem dyrygowała p. Marta Niemira. Dzień Bożego ciała to również Dzień Matki. Nie zabrakło pieśni na cześć Maryi.

Na wzgórzu zamkowym można było zobaczyć też wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży. W swoim namiocie mieli oni foldery informacyjne o dniach w diecezji łowickiej oraz wyjeździe do Krakowa. Wolontariusze zachęcali do wyjazdu do „Miasteczka Łowickiego pod Krakowem”. Była również prowadzona akcja „Bilet dla Brata”. Na stoisku każdy mógł otrzymać również fragmenty z Dzienniczka Świętej Siostry Faustyny.

W trakcie koncertu nie zabrakło niespodzianki. Wraz z ks. Tomaszem Staszewskim – koordynatorem diecezjalnym ŚDM – oraz s. Alicją ze Skierniewic przybyli na wzgórze zamkowe Włosi, którzy przyjadą do diecezji łowickiej na „Dni w Diecezjach”. Przyjechali oni wspólnie z księdzem opiekunem z Oratorium w Perugii. Młodzieńcy odpowiadali na pytania zadawane przez s. Alicję. Pojawiły się również pytania z publiczności. Włosi mówili miedzy innymi o tym, jak czują się w diecezji łowickiej, czy im się podoba oraz czy byli wcześniej na ŚDM. Ich odpowiedzi były twierdzące. Diecezja łowicka jest dla nich najlepszym miejscem na przeżycie „Dni w Diecezjach”. Jeden z gości mówił, że brał udział w ŚDM w Kolonii. Przed wyjazdem Włosi zostali poproszeni do wspólnego zdjęcia z wolontariuszami ŚDM.

Koncert trwał do późnych godzin wieczornych. Zakończył się hymnem tegorocznego koncertu: „Bóg Nadzieją”, którego słowa zaczerpnięte zostały z psalmu 108.

Jakub Borkowski