Przedłużona rejestracja

Przedłużona rejestracja

Już wiadomo oficjalnie – zapisy w diecezji łowickiej na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży  zostały przedłużone do 20 czerwca.

Dlaczego warto jechać na ŚDM?

Ostatni raz Światowe Dni Młodzieży w Polsce odbyły się w 1991 roku w Częstochowie. To że po raz drugi w tak krótkiej historii ŚDM po raz drugi zawitają one do Polski jest dla nas wyróżnieniem. Natomiast jest trochę wątpliwe, by w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat po raz kolejny miejscem ŚDM stała się Polska.

Światowe Dni Młodzieży są wydarzeniem porównywalnym swoim rozmachem z Igrzyskami Olimpijskimi. Dlatego jest to zarówno wielki zaszczyt, jak i odpowiedzialność dla kraju- gospodarza. Ważne są przygotowania organizacyjne, ale jeszcze ważniejsze stają się przygotowania duchowe. W naszym kraju, który powoli zaczyna się odwracanie ludzi od Sakramentów Świętych i Wiary Katolickiej, jest to ostatni moment by spróbować coś z tym zrobić na większą skalę w całym kraju. W końcu Bóg sam nas posyła w słowach: „I powiedział im: – Idźcie na cały świat, głoście ewangelię całemu stworzeniu.” (Mk 16, 15). Ja, jako wolontariusz widzę, jak głoszenie Ewangelii w przygotowaniach do ŚDM zmienia młodych, jak odkrywają Boga, jak nawracają się. Jeśli w dziele przygotowań do ŚDM widzę działalność Bożą, to tym bardziej w samym punkcie kulminacyjnym, jakim będzie ŚDM w Krakowie w lipcu z Papieżem Franciszkiem! Poza tym pod względem organizacyjnym- uczymy się wielu przydatnych umiejętności: komunikacji, zarządzania, logistyki, social-media, interdyscyplinarności, organizacji, zarządzania czasem, priorytetowania zadań itd. Każdy wolontariusz, który odważył się działać w ŚDM na poważnie – może powiedzieć, że nauczyło go to już wiele. A to wciąż nie koniec! Czekają nas Dni W Diecezji (20-25 lipca) (link), oraz Wydarzenia Centralne (26-31 lipca) (link).

Dlaczego warto wybrać Miasteczko Łowickie Pod Krakowem?

Diecezja łowicka z pomocą Bożą będzie tworzyć pod Krakowem – blisko wszystkich wydarzeń ŚDM – pole namiotowe nazwane Miasteczkiem Łowickim Pod Krakowem (link). Jego plany już są gotowe, koordynatorzy poszczególnych sekcji także (link)– czekamy już tylko na moment budowy w lipcu. To jest unikatowy projekt, jeśli chodzi o zgromadzenie wszystkich, którzy wybierają się z diecezji łowickiej na ŚDM. Każdy kto zapisując się na ŚDM poprzez naszą stronę rejestracja (link) wybiera „Miasteczko łowickie pod Krakowem z pakietem A4” może być pewien, że będzie blisko tych, których zna z naszej diecezji, tych z którymi styka się w życiu swojej parafii, dekanatu, rejonu, diecezji. W czasach, gdy jest tyle rozproszeń i rzeczy, które odciągają nas od Boga i zagłuszają Jego głos, właśnie wspólne przeżywanie wiary jest dla nas szansą na odnowienie naszej relacji z Bogiem, tym bardziej we wspólnocie ludzi, którzy na co dzień nas otaczają. Pielgrzymi z innych diecezji będą rozlokowani według swoich pakietów przez Komitet Krakowski,  będą „rozłożeni” po różnych miejscach, a u nas WSZYSCY BĘDZIEMY RAZEM!

Dlaczego nie warto jechać?

Nie warto nie jechać- taka okazja może się szybko nie powtórzyć. Trzeba z niej korzystać! Trzeba żyć na Maksa, łapać każdą chwilę daną nam od Boga, bo nigdy nie wiemy co czeka nas dalej, nie wiemy nawet co może nas spotkać jutro.  Ale szukając Boga i wychodząc Mu naprzeciw spotka Go każdy, kto robi to szczerze.  Każdego dnia Bóg daje nam masę łask- większości w ogóle nie dostrzegamy, wielu nie wykorzystujemy, a z łaską trzeba współpracować, żeby były efekty. Światowe Dni Młodzieży są bardzo widoczną łaską, którą Bóg nam daje. Od nas zależy, jak odpowiemy na nią.

Św. Ignacy powiedział: „Tak Bogu ufaj, jakby całe powodzenie spraw zależało tylko od Boga, a nie od ciebie; tak jednak dokładaj wszelkich starań, jakbyś ty sam miał to wszystko zdziałać, a Bóg nic zgoła”. Amen!

Konrad Zabrzygraj