Kolejny polski święty na drodze do Krakowa!

Kolejny polski święty na drodze do Krakowa!

Świadectwa świętych i błogosławionych są dla wielu wiernych inspiracją do doskonalenia swojej relacji z Bogiem, impulsem do zmiany życia, zachętą do głębszej modlitwy za ich wstawiennictwem… Również wolontariusze Światowych Dni Młodzieży chcą uczyć się od duchowych ,,gigantów”, dlatego cieszy fakt, że tuż przed lipcowymi wydarzeniami do grona Sług Bożych dołączył kolejny wielki Polak. 5 czerwca w Rzymie papież Franciszek kanonizował Stanisława Papczyńskiego, założyciela pierwszego męskiego zakonu kleryckiego w Polsce.

Stanisław Papczyński urodził się prawie 300 lat temu w wielodzietnej, średniozamożnej rodzinie. W młodości wiele chorował, ale mimo to sumiennie się uczył. Był bardzo pracowitym, pobożnym i skromnym młodzieńcem, zawsze gotowym nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Po skończeniu pierwszego etapu edukacji, Stanisław postanowił pójść za Jezusem i wstąpił do zgromadzenia pijarów. Na dalszej drodze kapłańskiej napotkał wiele trudności, m.in. konflikty z przełożonymi w zakonie. W końcu opuścił pijarów i został księdzem diecezjalnym. Po kilku latach pracy w parafiach, Stanisław Papczyński zrozumiał, jakie zamiary ma wobec niego Bóg. Natchniony głęboką miłością do Pana, założył Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dzisiaj młode małżeństwa z całego świata modlą się do niego o upragnione potomstwo. Warto dodać, że już wielokrotnie za wstawiennictwem bł. Stanisława Papczyńskiego na świat przyszedł długo wyczekiwany przez rodziców syn lub córka, a ich narodziny stały się inspiracją do wyniesienia polskiego zakonnika na ołtarze.

Stanisław Papczyński to bez wątpienia wyjątkowy polski święty, a jego kanonizacja jest świetnym przygotowaniem na czekające nas Światowe Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać już w lipcu. Pozostaje jedynie życzyć wolontariuszom, aby świadectwo życia kolejnego polskiego świętego umocniło ich na drodze do Krakowa i pozwoliło jeszcze pełniej przeżyć lipcowe spotkanie młodych!

Kategorie: Aktualności