Szkolenie przed V spotkaniem Ambasadorów i Wolontariuszy

Szkolenie przed V spotkaniem Ambasadorów i Wolontariuszy

11 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyło się szkolenie przygotowujące do organizacji V Spotkania Ambasadorów i Wolontariuszy, oraz posługi podczas Dni W Diecezji i w Miasteczku Łowickim pod Krakowem (podczas Światowych Dni Młodzieży). W auli seminaryjnej zgromadzona Młodzież oraz Księża przybyli na spotkanie wysłuchali wskazówek, rad i poznali swoje zadania, które będą wykonywać podczas wyżej wymienionych imprez.

Szkolenie rozpoczęliśmy modlitwą. Następnie Rzecznik prasowa Biura przygotowań do Światowych Dni Młodzieży diecezji łowickiej – Olga Ciechańska przedstawiła ideę i plan działania podczas Dni w Diecezji. Kolejnym punktem było przybliżenie programu dni w Miasteczku Łowickim. Ważnym elementem było szkolenie poprowadzone przez Policję i ABW, podczas którego wszyscy otrzymali cenne wskazówki dotyczące zachowania i alarmowania podczas różnych sytuacji wymagających interwencji służb. Wolontariusze przeszli także instruktaż udzielania pierwszej pomocy, a także zostali poinformowani jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia.

Po części oficjalnej i pożywnym obiedzie wewnętrzne szkolenie przeszła sekcja medialna, by jeszcze lepiej informować Was co się dzieje w diecezji łowickiej i na drodze przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

tekst: Magdalena Gorożankin

foto: Wojciech Dębski, Iza Grabowska

Kategorie: Aktualności, O ŚDM