Pielgrzymkowo i muzycznie

Pielgrzymkowo i muzycznie

Dzisiaj rano z lekkim opóźnieniem wyjechaliśmy z naszymi włoskimi przyjaciółmi do Głogowca do miejsca narodzin św. S. Faustyny. Na miejscu czekali już na nas wolontariusze z rejonu łęczyckiego i ich goście. Gdy już wszyscy zwiedzili Głogowiec wyruszyliśmy w pieszą pielgrzymkę do Świnic Warckich gdzie znajduje się sanktuarium siostry Faustyny. W drodze odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia, po dotarciu na miejsce przewidziana byłą Msza Święta, która sprawowana była w języku włoskim i polskim w ramach obchodów dni w diecezji ŚDM z udziałem pielgrzymów z Włoch z regionów Umbria i Orvietto. Po mszy był czas na wspólne zabawy i integracje. Razem z naszymi nowymi przyjaciółmi z Włoch po męczącym przedpołudniu udaliśmy się na obiad do Siemienic. Tam dzięki wielkiej gościnności właścicieli pałacyku państwa Wośko mogliśmy spożyć wspaniały obiad oraz wspólnie spędzić popołudnie na zabawie, śpiewach, tańcach itp.

Festiwal muzyki klasycznej w Kutnie „Młodzi dla Sacrum, pielgrzymom w drodze…”

Na zakończenie dzisiejszego dnia, nasi pielgrzymi z Włoch meli okazję uczestniczyć wraz z mieszkańcami Kutna i okolic w VII Letnim Festiwalu Muzycznym zatytułowanym „Młodzi dla Sacrum, pielgrzymom w drodze…”, który odbył się w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Kunie.

Uczestnicy wsłuchiwali się w utwory znanych kompozytorów, takich jak: Mozart, Beethoven, Schubert, a wszystko to dzięki Absolwentom Akademii Muzycznej w Poznaniu. Największy zachwyt widowni wzbudziło wykonanie „Ave Maria” Franza Schuberta.

Oprócz Absolwentów Akademii Muzycznej, uczestnicy festiwalu mieli zaszczyt usłyszeć utwór „Halleluja” Leonarda Cohena, w wykonaniu Anny Kowalewskiej zwyciężczyni konkursu „Cecyliada 2016”.

Na zakończenie festiwalu, wszyscy zebrani w Kościele zaśpiewali pieśń „Abba Ojcze”.