Włoskie serce w łęczyckich murach!

Włoskie serce w łęczyckich murach!

Dzień Turystyczny to wyjątkowa okazja do zapoznania gości przybyłych na Dni w Diecezjach z kulturą własnego regionu. Wolontariusze ŚDM z rejonu łęczyckiego zabrali włoskich pielgrzymów w wyjątkową podróż śladami dziejów Łęczycy!

Dzień rozpoczął się od wspólnej modlitwy w kościele św. Andrzeja w Łęczycy. Później lokalni przewodnicy zapoznali gości z Włoch z historią świątyni. Kolejnym punktem programu był spacer po rynku miasta. Pod pomnikiem bohaterów walk nad Bzurą zagraniczni turyści wysłuchali krótkiej relacji z przebiegu II wojny światowej na ziemi łęczyckiej. Następnie przyszedł czas na zwiedzenie zamku ufundowanego przez Kazimierza Wielkiego, gdzie Włosi poznali legendę o diable Borucie i zobaczyli łęczycki folklor w wielu odsłonach.

Z Królewskiego Miasta pielgrzymi przenieśli się do malowniczej tumskiej archikolegiaty, gdzie uczestniczyli w Eucharystii odprawianej w języku łacińskim. W drodze do Domu Pomocy Społecznej w Karsznicach, włoska młodzież wzięła udział w krótkim spotkaniu z bp. Wojciechem Osialem w kościele parafialnym w Górze św. Małgorzaty.

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia zagraniczni goście z wolontariuszami ŚDM udali się do Karsznic, gdzie zjedli smaczny obiad i zintegrowali się z mieszkańcami ośrodka.

Na zakończenie wycieczki pielgrzymi obejrzeli nieczynne łęczyckie więzienie, a później razem bawili się przy dźwiękach muzyki na zamkowym dziedzińcu. Dzień Turystyczny zakończył się wspólną modlitwą i uwielbieniem Boga, dzięki któremu możemy razem przeżywać Dni w Diecezjach!

Tagi: dwd, Łęczyca