Łowicka Góra Horeb – zdobyta! Teraz: kierunek Kraków

Łowicka Góra Horeb – zdobyta! Teraz: kierunek Kraków

Dzień wspólnotowy w Łowiczu rozpoczął się Eucharystią sprawowaną przez łowickiego duszpasterza bp Andrzeja Franciszka Dziubę, któremu towarzyszyło 7 międzynarodowych biskupów oraz około 30 kapłanów. Oddanie hołdu założycielowi ŚDM, które nastąpiło po wspólnej Mszy, pozwoliło uczestnikom dać się poprowadzić w kolorowym korowodzie na łowickie błonia. Tam nie brakowało dobrej zabawy, setek dłoni w górze i głośnych śpiewów podczas Festiwalu Narodów.

Ostatnim punktem programu był koncert dziękczynno-uwielbieniowy HOREB. Doskonale przygotowana oprawa muzyczna i nowe aranżacje znanych pieśni sprawiły, że międzynarodowa wspólnota dała się porwać w Jednym Duchu.

Doskonałe podsumowanie dnia wspólnotowego oraz trzyletniego czasu przygotowań do spotkania z Papieżem Franciszkiem w Krakowie doskonale, stanowią słowa łowickiego duszpasterza bp A.F. Dziuby: „Dzisiaj nadszedł ten dzień. Wreszcie po wielu trudach i zmaganiach udało nam się wejść na górę HOREB. Niech to miejsce będzie dla was, miejscem spotkania z Bogiem. Aby dzisiejsze Jego doświadczenie pozwoliło zejść z tej góry z lekkością i poprowadziło Was prosto do Krakowa! Ale nie tylko do Krakowa. Aby doświadczenie Boga poprowadziło Was do innych ludzi, zgodnie z hasłem ŚDM: Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.