Dzień w Rodzinach Rejonu Kutnowskiego

Dzień w Rodzinach Rejonu Kutnowskiego

Kolejny z dni w diecezji przed ŚDM był dniem spędzonym w rodzinach. Włosi wspólnie z goszczącymi ich rodzinami mogli spędzić go wg własnych upodobań. Jedną z możliwości był udział w Odysei historycznej, która co roku odbywa się w Leszczynku k. Kutna i obejrzeć tam rekonstrukcje wydarzeń z różnych epok, od czasów Mieszka I aż do współczesnych wydarzeń. Tam odprawiona została Msza święta pod przewodnictwem ks. Grzegorza Słomińskiego, rejonowego koordynatora ŚDM. Ten dzień będzie okazją do doświadczenia polskiej gościnności przez naszych włoskich przyjaciół. Młodzież z Włoch przebywając tego dnia w domach z rodzinami zwiedzali różne miejsca nie tylko w Kutnie i okolicach ale i w dalszych zakątkach kraju.

Niektórzy udali się np. do Niepokalanowa i Żelazowej Woli, miejsca urodzin Fryderyka Chopina, inna rodzina zaproponowała swoim gościom wyjazd do Sanktuarium maryjnego w Licheniu, jeszcze inni zwiedzili Toruń. Cześć osób udała się do Warszawy, by pokazać pielgrzymom zabytki i ciekawe miejsca w Stolicy. Po tak intensywnym dniu pielgrzymi pełni wrażeń spotkali się z wolontariuszami na ostatniej wspólnej zabawie, dyskotece połączonej tym razem z karaoke oraz zabawami sportowymi .

Mimo zmęczenia wszyscy cieszyli się z tych ostatnich już wspólnie spędzanych momentów, gdyż jutro wcześnie rano pielgrzymi opuszczają Kutno i wyruszają w drogę do Krakowa by tam uczestniczyć w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem.