Biskup rzeszowski w Miasteczku Łowickim

Biskup rzeszowski w Miasteczku Łowickim

Po wczorajszej zabawie na Festiwalu Młodych dzisiaj trudniej niż zwykle było wstać razem z budzikiem. Wszyscy jednak po śniadaniu i modlitwie chętnie słuchali słów biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Głównym tematem katechezy był kontakt z Jezusem; należy pozwolić dotknąć się Jezusowi, Jego miłosierdziu, także w aspekcie fizycznym. Poprzez Jezusa i jego dotyk uczymy się przebaczać innym, nawet jeżeli ciężko jest nam zapomnieć o wyrządzonej krzywdzie.

Po głębokich słowach katechezy nadszedł czas na Eucharystię pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby. Na Mszy św. gościliśmy także właścicieli pola, na którym mieszkamy. Miło nam było zobaczyć także prezydenta Żyrardowa- Wojciecha Jasińskiego.

Choć pogoda straszyła deszczem podczas Eucharystii niebo było dla nas łaskawe – jednak z momentem zakończenia Mszy deszcz postanowił zaznaczyć swoją obecność i zmusić mieszkańców Miasteczka do przywdziania ŚDM – owych płaszczyków. Czy podczas ceremonii otwarcia Światowych Dni Młodzieży wszyscy będziemy w żółtych, czerwonych i niebieskich płaszczach witać Papieża? O tym dowiecie się w kolejnej relacji.