Idziemy dalej jako góra talentów HOREB!

Idziemy dalej jako góra talentów HOREB!

Koniec siania – czas na żniwa! Ostatnie w diecezji łowickiej Z Rio Do Krakowa, zatytułowane w tym roku Z Rio Do Krakowa – Résumé odbyło się 27 sierpnia na placu św. Jana Pawła II w Żyrardowie. Spotkanie o charakterze dziękczynnym zgromadziło ponad 500 osób, a gościem specjalnym wieczoru byli Siewcy Lednicy.

Na placu gości przywitali prowadzący Olga Ciechańska oraz Łukasz Kalużny. Gospodarzami spotkania byli Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba oraz Prezydent Miasta Żyrardowa p. Wojciech Jasiński, którzy skierowali kilka słów otwierających spotkanie. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych uczestników nadszedł czas na absolutną petardę tegorocznego spotkania, a był to zespół Siewcy Lednicy. Zagrali nam oni najpiękniejsze pieśni, które są grane podczas spotkań młodych na Polach Lednickich. Można było poczuć niezapomnianą atmosferę oraz unoszącą się w powietrzu radość młodych. Wszyscy tańcem religijnym modlili się do Boga. Gdy nadszedł czas na chwilę skupienia, zgromadzeni w ciszy słuchali tego, co chce powiedzieć do nich Jezus w tej nadzwyczajnej chwili. Podsumowaniem części na placu przykościelnym parafii MBP była retrospekcja trzech lat przygotowań, zaprezentowana w postaci filmiku autorstwa Marcina Dziuby, Wojciecha Dębskiego, Adama Jakubowskiego oraz Marcina Gomulaka, który ukazywał wydarzenia i inicjatywy na drodze do Krakowa w diecezji łowickiej.

Po energicznych momentach nadszedł czas na skupienie i oddanie się w pełni Bogu na ołtarzu podczas Mszy Świętej. Mszy przewodniczył bp ordynariusz A.F Dziuba wraz z bp pomocniczym Wojciechem Osialem. Księża wystąpili w ornatach, które otrzymali podczas Światowych Dni Młodzieży na Mszy Posłania.

Podczas swojej homilii ks. biskup ordynariusz nawiązał do ewangelicznej przypowieści o talentach i podkreślał, że podczas przygotowań otrzymaliśmy wiele talentów i od nas zależy, w jaki sposób je wykorzystamy. „On jest mocny, aby uczynić z nami wielkie dzieła, aby radością dzielić się, wiec wtedy staniemy się Jego narzędziem radości – mówił biskup A.F Dziuba. – Bóg widzi naszą „Górę Horeb”, którą utworzyliśmy z naszych talentów. Jest Ojcem, który przenika nasze serca światłością, abyśmy stali się Chrystusowi, ale także żebyśmy doszli do prawdy odkupienia. Żeby diecezja wybrana przez Pana stała się okazją do odkrywania nowych talentów i pogłębiania radości serca, bo dzięki temu będziemy wierni na drogę powołania, w której Bóg nas obdarzył” – zakończył swoją homilie ksiądz biskup.

Podczas Eucharystii ogłoszono także, jaką nazwę diecezji na kontynuację wybrali młodzi. „Zbudowaliśmy górę Horeb i na nią weszliśmy. Zdecydowaliście, że dalej będzie znakiem i nazwą dla stworzonego środowiska w diecezji łowickiej” – ogłosił bp Andrzej Dziuba. Został po raz ostatni odśpiewany hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Wielu z pewnością zakręciła się łza w oku.

Po mszy świętej, udaliśmy się na teren plebanii, gdzie został przygotowany poczęstunek- zarówno coś ciepłego jak i słodkiego. Całe spotkanie zostało utrzymane w ciepłej i miłej atmosferze.

Na pewno dzieło ŚDM nie zostanie tak porzucone. Diecezja łowicka pod nazwą „Góra Horeb” jeszcze nie raz zrobi raban dla Jezusa. Jesteśmy pewni, że nasze dzieło posłuży nie tylko przyszłym pokoleniom, ale także zostanie w naszych sercach na zawsze. Bo Bóg działa w każdym z nas!

 

Kategorie: Aktualności