Słowo Boże – Modlitwa – Śpiew!

Słowo Boże – Modlitwa – Śpiew!

W czwartek –  7 maja – odbyło się pierwsze w naszej diecezji spotkanie modlitewne „Uwielbienie i Modlitwa za Młodych”.

Montaż video: Ola Nowak.

Materiały do video: Olga Ciechańska, Konrad.

Zaczęliśmy od uwielbienia Pana Jezusa, obecnego w Sakramencie Świętym. Każdy z nas uwielbiał tak, jak mu dyktowało serce. To bardzo ważne, by Boga wielbić w każdym miejscu i o każdym czasie, niezależnie od naszych uczuć, które są tak zmienne …  „Módlcie się nieustannie! W każdej sytuacji dziękujcie! To jest bowiem wolą Boga względem was w Chrystusie Jezusie. Nie gaście Ducha!” (1 Tes 5,17-19)

Modliliśmy się rozważając fragmenty Pisma Świętego, do czego zachęca nas sama jego treść: „Odmawiajcie wspólnie psalmy, hymny i natchnione pieśni, śpiewając Panu i uwielbiając Go całym sercem.” (Ef 5,19)

W trakcie Uwielbienia wstawialiśmy się do Boga za młodzież (szczególnie Diecezji Łowickiej) oraz za dzieło Światowych Dni Młodzieży. Taka modlitwa ma przecież wielki sens: „Zapewniam was jeszcze: Jeżeli dwaj spośród was zgodnie o coś poproszą, otrzymają wszystko od mojego Ojca, który jest w niebie. Gdyż tam, gdzie dwaj lub trzej zbierają się w moje imię, jestem pośród nich.(Mt 18,19-20) a tego wieczoru było nas zdecydowanie więcej!

Po modlitwie był jeszcze czas na rozmowy, a nawet tańce!

Tekst: Konrad

Korekta: Marysia Lipińska

Zdjęcia: Klaudia Antosz, Konrad

Kategorie: Aktualności, Galeria