Góra Błogosławieńst w Sochaczewie – relacja

Góra Błogosławieńst w Sochaczewie – relacja

4 czerwca 2015 roku, o godzinie 19:30 odbył się II-gi koncert Góry Błogosławieństw pod hasłem „ZAUFAJ PANU JUŻ DZIŚ”. 

Wszystko to działo się w Sochaczewie na wzgórzu ruin Zamku Książąt Mazowieckich.  W tym roku, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, dołączyliśmy do Góry Błogosławieństw, aby zarazić swoim entuzjazmem i głęboką wiarą wszystkich pozostałych uczestników. Modlitwa, śpiew, muzyka w rytm której powiewały flagi ŚDM… widok bezcenny. Całe wzgórze zamkowe było wypełnione ludźmi. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy: dzieci, młodzież oraz starsi ludzie. Bez wahania i wstydu wielbili Pana wznosząc ręce do nieba i wołając imię JEZUS !!!

Koncert zorganizowała Pani Marta Niemira i jak się okazało nie było to łatwe. W wywiadzie z Olgą Ciechańską mówiła: „W sercu przygotowywałam się cały rok. Były jednak momenty, że traciłam nadzieję, miałam momenty załamania, myślałam że nic z tego nie wyjdzie, bo chętnych było np. 10 osób. Ale później, jakimiś kanałami Boskimi, wszystko się ułożyło. Nic nie organizowałam, pozwoliłam to zrobić Duchowi Świętemu i wszystko ułożyło się cudownie”. Widać było na ludzkich twarzach nadzieję, radość, ogromne pragnienie doświadczenia miłości i obecności Pana Boga. Pani Marta ujęła to tak: ” Modlitwa wszystko uniosła. Wzrok ludzi, którzy patrzyli na nas był pełen ufności, wzruszenia. Widziałam to wszystko: naszych śpiewających wokalistów, szczere w śpiewie dzieci. Było to niezwykle poruszające, bo płynęło po prostu z serca, niosło nas ku górze”.

Animatorami na koncercie byli Zuzanna Rutkowska i Michał Rogalski z Żyrardowa. To znak że potrafimy się łączyć w Chrystusie, chociaż dzielą nas kilometry. Zuzia na scenie była animatorem pierwszy raz, i tak mówiła o swoich przygotowaniach: „Moje przygotowania były praktycznie żadne, było to bardzo spontaniczne. Oczywiście wcześniej była modlitwa do Ducha Świętego i Pana Boga żeby mnie przygotowali. Niesamowita była też współpraca z Panią Martą. Kontaktowałyśmy sie  wzrokowo i to nam wystarczyło”. Michał sprawiał wrażenie jakby urodził się na scenie. Duch Święty przyświecał każdemu z nich.

Oprócz Zuzanny Rutkowskiej wystąpili też: Olga Ciechańska i Arkadiusz Nalej. Wszyscy oni mówili o swojej przemianie, o tym jak Pan Jezus odmienił ich życie. Dawali świadectwa wiary, które sprawiają, że człowiek  poprzez drugiego człowieka dotyka Boga. Pani Krystyna mówi: „Świadectwa były niesamowitym przeżyciem”, a pani Justyna dodała:  „Świadectwa wyryły w moim sercu znak”. Zapewne chodzi o znak samego Pana Boga. Jakub Borkowski z Sochaczewa miał bardzo pozytywne odczucia związane z koncertem.  Jego relacja była jasna: „Koncert, organizowany w ramach Światowych Dni Młodzieży, spełnił moje oczekiwania. Była modlitwa, śpiewaliśmy hymn więc ludzie coraz bardziej poznają ŚDM i ich ideę – radość ze spotkania z papieżem i Bogiem.

Wspaniałym akcentem koncertu był Bilet Dla Brata, zorganizowany przez młodzież ze ŚDM, którego celem jest ufundowanie biletu dla młodzieży ze Wschodu. Mieliśmy swoje stoisko z gadżetami ŚDM, dodatkowo upiekliśmy babeczki, które rozeszły się z prędkością światła, robiliśmy też baloniki-samoloty, które miały symbolizować podróż do  Krakowa. W akcję zaangażowała się młodzież z całej diecezji łowickiej. Uczestnicy koncertu chętnie brali udział w akcji, zwłaszcza że cel był szczytny. Zwiększyli tym samym możliwość przybycia młodzieży z innej części świata  do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Takie spotkania pomagają nam odkryć siebie na nowo oraz poznać Boga od całkiem innej strony. Możemy śpiewać na Jego Chwałę, możemy tańczyć, uśmiechać się, dzielić się swoją radością” jak mówi Zuzia. Kuba z Sochaczewa chcąc abyśmy nie poprzestali na tym co zadziało się na koncercie, zachęca nas do udziału i zaangażowania się w Światowe Dni Młodzieży. Jak sam mówi: „Trzeba przyjechać do Żyrardowa na spotkanie Wolontariuszy i Ambasadorów jak również angażować sie poprzez organizacje spotkań ewangelizacyjnych”.

Pomocną dłonią okazał sie pan burmistrz miasta Sochaczew, otworzył drzwi do tego wydarzenia. Pomagali też: pani starosta Jolanta Gonta oraz ksiądz Piotr Żądło. Wszyscy byli otwarci i zaangażowani w pomoc, jak mówiła Pani Marta Niemira. Składamy zatem serdeczne podziękowania.

Wielkie dzieło, ogromne wydarzenie, mnóstwo wspaniałych zaangażowanych ludzi w różnym wieku – to wszystko na Chwałę Pana! Trwajmy w Chrystusie !!!

Tekst: Dorota Skumia

 

Foto: Kuba Borkowski