III spotkanie ambasadorów i wolontariuszy ŚDM Łowicz

III spotkanie ambasadorów i wolontariuszy ŚDM Łowicz

ŚDM­ Łowicka Młodzież w akcji

Warsztaty w Żyrardowie i nie tylko…Konkretny cel… przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, wszystko to działo sie w sobotę na III spotkaniu Wolontariuszy i Ambasadorów. Msza Święta w kościele Matki Bożej Pocieszenia z udziałem ks. Biskupa Andrzeja Dziuby. Klaudia z Lubanii podzieliła się refleksją „Najbardziej podobała mi sie Eucharystia, gdzie było słychać młodych, czuć było taką radość i jedność w Kościele ”

 

Kino „Len” –zazwyczaj miejsce rozrywki, tym razem dom kultury zamienia się w centrum ewangelizacyjne. Na sali kinowej było nas bardzo dużo. Twarze rozentuzjazmowane, ciekawe, niektóre może lekko niepewne. To dobrze – znaczy, że wciąż przyłącza się do nas ktoś nowy.

 

Uwielbienie śpiewem naszego Zbawiciela, świadectwo które jest znakiem obecności Boga w naszym życiu. ” W świadectwie człowiek pokazuje że nie musi być jakiś wielce idealny na początku, żeby później po prostu móc piękne rzeczy robić ” mówił Piotr z Sochaczewa.

 

Śpiewy do gitary, oklaski, okrzyki. Po zawiązaniu wspólnoty i modlitwie do Ducha Świętego przyszedł czas na katechezę. Arek Nalej mówił o tym KTO jest w centrum wydarzeń ŚDM. Mówił o Jezusie Chrystusie, który ukochał każdego z nas. To zapewnienie dające nam nadzieję i siły by mimo trudu włączać się w przygotowania ŚDM.

 

Olga Ciechańska – rzecznik prasowy diecezji Łowickiej opowiedziała o zbliżającej się peregrynacji symboli ŚDM. Opisała historię symboli, sens i znaczenie peregrynacji jako pielgrzymki. Pięknie to ujeła jako spacer z Jezusem i Maryją. Informacje, wskazówki, ważne wiadomości, warsztaty… to wszystko, aby doszlifować nasze umiejetności. Dla Zuzi z Kraśka warsztaty muzyczne i uwielbienie Pana Boga przez śpiew to jedna z ulubionych form  modlitwy. Każdy ma inny talent jak mówi Piotr ambasador z Boryszewa i dodaje ” ŚDM to tak duże przedsięwziecie, jest tak dużo możliwości pokazać się, że mogę powiedzieć z ręką na sercu… nie ma człowieka który by powiedział ­ ja się do tego nie nadaje „.

 

W miedzyczasie pyszny obiadek, mogliśmy się lepiej poznać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami. Kasia z Puszczy Mariańskiej ujeła to w zdaniu” Z każdym kolejnyI nikt m spotkaniem stajemy się coraz bardziej wspólnotą, cenne jest to, że jesteśmy tutaj razem”

 

Skupienie, oczekiwanie. Aż w końcu jest – przychodzi Ten, który nas umiłował. Jezus w Najświętszym Sakramencie. Taki czysty, taki piękny. Bez Niego to spotkanie i całe przygotowania do ŚDM nie miałyby sensu…Nasz Król Jezus Chrystus… Żywy Bóg zasiadł na tronie, a my przy Nim cichutko, pokornie oddaliśmy Jemu siebie i cały nasz mały osobisty świat, modlitwy wstawiennicze a w tle świateł… spontaniczna modlitwa wyśpiewana dla Króla, to była chwila tylko dla nas i dla Boga……..chwila która była szczególnie poruszającym elementem spotkania.

 

Kolejnym punktem spotkania było nagrywanie krótkich filmików promujących konkretny region aby zachęcić ludzi do przyjścia na peregrynacje symboli ŚDM. Podzieliliśmy się na rejony, aby nakręcić krótkie filmiki promujące ŚDM. Kuba ambasador z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie na pytanie, Dlaczego tu jesteś ? odpowiedział : „Aby dowiedzieć się jak najwięcej o ŚDM i jak najlepiej się do nich przygotowywać, podoba mi sie cała formuła spotkania”.

 

Następnie odbył się koncert Magdaleny Frączek pod tytułem ,, Błogosławieni czystego serca” . W utworach została ukazana historia życia i wiary Magdaleny. Na koniec wspólnie zaśpiewliśmy piosenkę Talita kum. Po koncercie ks. Tomasz Staszewski podziękował za koncert i za „otwarcie oczu” nam wolonatariuszom. Podkreślił także przykład wielkiej wiary, który mogliśmy dzisiaj poznać. Rozśpiewani z kolejnymi doświadczeniami z warsztatów,  przepełnieni Miłością i Mocą Chrystusa do dalszych wyzwań i z Bożym Błogosławieństwem wróciliśmy do swoich domów.

 

Zredagowanie tekstu: Dorota Skumiał

Teksty: Katarzyna Jaroniec, Piotr Podkański, Paula Ogniewska, Tomasz Fatalski, Dorota Skumiał

Zdjęcia: Anna Przybyłek, Kuba Borkowski

Montaż Video: Aleksandra Nowak

Materiały Video: Anna Przybyłek, Adrian Bystroński, Sylwia Chojecka