Reportaż o filmie promocyjnym

Reportaż o filmie promocyjnym

W dniach 3, 6 i 9 lipca młodzież naszej diecezji brała udział w kręceniu ujęć do filmu. Ma on promować Diecezję Łowicką na całym świecie w ramach przygotowań do ŚDM 2016. Nad całokształtem filmu czuwali przede wszystkim Grzegorz Nowakowski, Aneta Grzegorzewska i ks. Tomasz Staszewski.

Film poniżej jest jedynie reportażem przygotowanym dla Telewizji Żyrardowskiej. Zmontował go pan Grzegorz, pracujący w TŻ. To on nagrywał wszystkie ujęcia podczas naszego objazdu po ciekawych miejscach Diecezji Łowickiej. Za montaż ostatecznego filmu promującego odpowiada pani Aneta. Film pojawi się niebawem, w okolicach rozpoczęcia oficjalnej rejestracji ludzi z całego świata na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.

Film promujący naszą diecezję ma zachęcić młodych, którzy przyjadą w przyszłym roku, aby do centralnego spotkania w Krakowie przygotowywali się właśnie w naszej diecezji. Główne spotkanie z Papieżem Franciszkiem będą poprzedzały Dni W Diecezjach. W tym czasie pielgrzymi będą w całym kraju nie tylko przygotowywać się do momentu kulminacyjnego ŚDM, ale także poznawać polską kulturę i wspólnie z nami bawić się. Dlatego wszystkie polskie diecezje przygotowują się już na przyjęcie pielgrzymów z całego świata, oraz szykują materiały promocyjne na swój temat.

Składamy wielkie podziękowania pani Anecie, panu Grzegorzowi i księdzu Tomaszowi, ale przede wszystkim DZIĘKUJEMY WAM, DRODZY WOLONTARIUSZE ŚDM ŁOWICZ! To dzięki WAM ten film będzie na prawdę unikatowy i najwspanialszy, bo tworzony przez NAS WSZYSTKICH. Bez was nawet najlepszy scenariusz, technika, czy montaż nic by nie dały. Waszego zaangażowania, entuzjazmu i radości w działaniach na rzecz ŚDM Łowicz NIC BY NIE ZASTĄPIŁO! JESTEŚCIE WSPANIALI- CHWAŁA PANU!

 

Ujęcia i montaż: Grzegorz Nowakowski

Zdjęcia: Aneta Grzegorzewska, Olga Ciechańska