Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 5 – rejon sochaczewski

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 5 – rejon sochaczewski

O godzinie 7.30 Symbole  ŚDM wyruszyły do kolejnego rejonu. Wyjechały z Żychlina i udały się w podróż do Pacyny w rejonie sochaczewskim. Tam już kilometr od kościoła Krzyż i Ikona były witane kolorowo przyozdobionymi na tą okazję płotami. Po dojeździe na miejsce Symbole zostały powitane przez tutejszego ks. Proboszcza oraz młodzież parafialną. Społeczność szkolna przygotowała Drogę Krzyżową wokół kościoła. Kolejnym puntem było uwielbienie Boga poprzez śpiew. Dzieci ze szkoły podstawowej witały Symbole- trzymając kolorowe balony w rękach. Czas, który był przeznaczony dla tej małej parafii minął bardzo szybko.
Następnym punktem Peregrynacji były Sanniki. Tam Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba przywitał Symbole wraz z kapłanami. Po Eucharystii przyszedł czas na adorację Krzyża i Ikony. Każdy mógł Ich dotknąć i złożyć Bogu swoje troski i problemy. Po Sannikach nadszedł czas, aby Symbole ŚDM zostały przewiezione do Mocarzewa, do Domu dla dzieci niepełnosprawnych. Radość podopiecznych i ich opiekunów z obecności Symboli była niesamowita. Wszyscy wspólnie uczestniczyli w Koronce do Bożego Miłosierdzia.
W dalszą podróż Symbole ŚDM udały się do Giżyc. Była to pierwsza okazja- dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego- do zobaczenia Symboli ŚDM. W Giżycach wspólnie z Proboszczem zebrani wnieśli Krzyż i Ikonę do kościoła. Tam została odmówiona modlitwa różańcowa w intencji młodych. Następnie Symbole ŚDM udały się do Młodzieszyn. W kościele odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie mogliśmy usłyszeć świadectwa młodych ludzi, którzy podzielili się doświadczeniem tego, jak dzięki Jezusowi zaczęli żyć na nowo! Po modlitwie nadszedł czas na pożegnanie Symboli ŚDM. Udały się One do parafii pw. Św. Brata Alberta w Sochaczewie – Karwowie. W Godzinę Miłosierdzia została odmówiona Koronka. Na twarzach wielu ludzi było widać wielkie poruszanie.
Dalej, Peregrynacja odbywała się już w Kątach. Po wniesieniu Symboli ŚDM do Świątyni radował widok naprawdę wielu młodych ludzi, którzy tam przybyli. Prowadzili oni modlitwę przy Krzyżu i Ikonie . W Kątach mogliśmy również wysłuchać świadectw tego, jak Bóg działa w życiu człowieka. Młodzież gimnazjalna była bardzo poruszona obecnością Symboli w ich parafii.
Kolejnym puntem, do którego udały się Krzyż oraz Ikona było Rybno. Tan młodzież przedstawiła historię ŚDM i Ich Symboli. Ksiądz proboszcz, wraz z zebranymi modlił się Modlitwą za Światowe Dni Młodzież.
Ostatnim punktem czwartkowej Peregrynacji był kościół w Boryszewie – Sochaczewie. Tutejszy Ksiądz proboszcz przygotował rozważania dotyczące Symboli ŚDM. Czytane były również fragmenty Ewangeli dotyczące Krzyża.

 

Tekst: Kuba Borkowski

Foto: Kuba Borkowski