Peregrynacja Symboli ŚDM – dzień 6 – rejon sochaczewski

Peregrynacja Symboli ŚDM – dzień 6 – rejon sochaczewski

Piątek 25 września był drugim dniem Peregrynacji Symboli ŚDM w rejonie sochaczewskim, zarazem szóstym dniem w diecezji. Pierwszym punktem był kościół w Bolimowie gdzie zebrana młodzież poprowadziła z księdzem proboszczem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Następnym miejscem gdzie dotarły Ikona i Krzyż był kościół w Kurdwanowie. Młodzież ze szkół podstawowej i gimnazjalnej przywitali Symbole ŚDM. W kościele było prowadzone czuwanie oraz modlitwa. Były one przygotowane przez uczniów pod kierownictwem katechetki. Atmosfera była niesamowita. Młodzi ludzie wszyscy razem tańczyli do piosenki „Bóg jest tu”. Niestety dobre co się szybko kończy. Po upłynięciu czasu przewidzianego w tej miejscowości Krzyż i Ikona ruszyły w dalszą Pielgrzymkę. Symbole ŚDM dotarły do Mikołajewa, Pilawic, Brochowa i Kamionie.

We wszystkich tych miejscach była odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Kolejnym punktem był kościół w Trojanowie. Tam młodzież przygotowała modlitwę oraz śpiew. Każdy mógł duchowo przeżyć spotkanie z Symbolami ŚDM. Na wielu twarzach można było zobaczyć poruszenie. Następnym punktem był kościół w Chodakowie. W kościele zebrani usłyszeli świadectwa młodych ludzi oraz mogli włączyć się w Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przedostatnim punktem Peregrynacji Symboli w rejonie sochaczewskim. Tam księżą seniorzy mogli dotknąć Krzyż oraz dzieci z przedszkola. Ostatnim kulminacyjnym punktem był kościół parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Symbole zostały przywitane przez J.E. Biskupa Andrzeja F. Dziubę oraz młodzież i księży. Przed pomnikiem dwóch wielkich osób Św. Jana Pawła II oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego. Tam młodzież odmówiła Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przedstawiciele różnych społeczności miasta mogły zawierzyć się Symbolom ŚDM.

Po tym punkcie programu przyszedł czas na wniesienie Ikony i Krzyża do świątyni. W niej nastąpiła Eucharystia, której przewodniczył Ks. Biskup. W czasie Mszy Świętej mogliśmy usłyszeć Hymn oraz wiele wzruszających pieśni. We Mszy Świętej uczestniczyli księża ze wszystkich dekanatów rejonu sochaczewskiego, a kościół był wypełniony po brzegi. Każdy z zebranych mógł oddać cześć Krzyżowi i Ikonie po Eucharystii kiedy to nastąpiło całonocne czuwanie. Rozpoczęło się od uwielbienia przez śpiew, aby przejść do różańca.

Kolejnym punktem był blok biblijny. Każdy ze zgromadzonych mógł usłyszeć fragment Ewangelii o Krzyżu Chrystusa.

Foto: Kuba Borkowski