Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 7 – rejon żyrardowski

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 7 – rejon żyrardowski

Punktualnie o 7.30 symbole  ŚDM wyruszyly z parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Pierwszym postojem na trasie Peregrynacji w rejonie żyrardowskim była szkoła dla dziewcząt prowadzona przez siostry Niepokalanki w Szymanowie. Krzyż i Ikona stanęły w kaplicy obok figury Matki Bożej Jazłowieckiej. Dziewczęta ze szkoły przygotowały Uwielbienie śpiewem oraz modlitwę. Każdy z zebranych mógł dotknąć Symboli. Przy Krzyżu wszyscy otrzymali słowo na dobry dzień.
Kolejnym punktem, do którego Krzyż i Ikona się udały, był DPS „Grono” w Oryszewie. Następnie w krótkiej pielgrzymce Symbole zostały przeniesione do DPS „Monar” i „Markot”. Tam młodzież z Szymanowa zaprezentowała tańce lednickie.
Jednym z miejsc, w którym znalazły się Symbole ŚDM było sanktuarium w Miedniewicach. Tam zostało odprawione nabożeństwo podczas którego każdy mógł ucałować Krzyż i Ikonę. Dalej, peregrynacja w rejonie żyrardowskim, odbywała się w Wiskitkach. Krzyż i Ikona zostały powitane przez orkiestrę strażacką oraz okoliczną młodzież. W kościele odbyła się Eucharystia. Z Wiskitek Symbole zostały przewiezione do Jesionki gdzie powitał Je ks. Proboszcz wraz z zebraną młodzieżą. W świątyni odbyło się krótkie nabożeństwo. Kolejnym przystankiem na drodze Peregrynacji był Studzieniec. W kaplicy zakładu poprawczego zgromadzeni wychowankowie mogli wsłuchać świadectw oraz oddać cześć Krzyżowi i Ikonie. Ze Studzieńca Symbole zostały przetransportowane do Puszczy Mariańskiej. W czasie pobytu Krzyża j Ikony zgromadzoni mogli wysłuchać świadectw, a także została odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie Symbole zostały przewiezione do Radziejowic, gdzie przed szkołą gimnazjalną można było usłyszeć Hymn ŚDM oraz modlitwę. Wszyscy mieli możliwość oddania czci Krzyżowi i Ikonie.
Punktem kulminacyjnym, całego dnia była Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziuby w Mszczonowie. Po Mszy odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Symbole  zostały w niej przeniesione do parafii Św. Ojca Pio. Tam odbyło się całonocne czuwanie.

 

Tekst: Kuba Borkowski

Zdjęcia: Kuba Borkowski