Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 8 – rejon skierniewicki

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 8 – rejon skierniewicki

Punktualnie o godzinie 8:00 Symbole  ŚDM przybyły do Kolegiaty skierniewickiej. Tam odbyły się dwie Msze Święte. Pierwsza, o godzinie 8:00 – dla dorosłych, druga o 9.30 – dla młodzieży.


W jej trakcie można było usłyszeć Hymn ŚDM oraz oficjalną modlitwę o dobre przygotowanie do ŚDM w Krakowie w 2016r. Na Eucharystii znajdowało się bardzo wielu wolontariuszy rejonu skierniewickiego w charakterystycznych, fioletowych koszulkach. Młodzież, która towarzyszyła symbolom podczas peregrynacji, podróżowała specjalnym wynajętym autobusem.
Kolejnym przystankiem na drodze Krzyża i Ikony był kościół garnizonowy w Skierniewicach. Tam odbyła się Msza Święta. Po tej stacji Symbole dotarły do kościoła Świętego Stanisława. Kościół oraz teren przed nim był wypełniony ludźmi. Po Eucharystii przyszedł czas na osobiste spotkanie z Symbolami ŚDM. Następnym miejscem, do którego dotarły Krzyż i Ikona to kościół na Zadębiu. W kościele Bożego Miłosierdzia odbyła się Msza Święta oraz odmówiono wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zgromadzona młodzież mogła oddać cześć Krzyżowi i Ikonie . Po tej osobistej chwili z Symbolami zostały przewiezione do Rawki. Był to przedostatni, w tym dniu, przystanek Symboli ŚDM.
Ostatnim przystankiem była nowo powstała parafia w Skierniewicach – Niepokalanego Serca NMP. W kaplicy po odprawionej Eucharystii nastąpił Koncert Uwielbienia. Poprowadziła go schola parafialna. Koncert poderwał ludzi do uwielbiania Boga nie tylko śpiewem, ale również tańcem. Po koncercie rozpoczęło się całonocne czuwanie w ciszy.

 

 

Tekst: Kuba Borkowski/Konrad Zabrzygraj

Zdjęcia: Kuba Borkowski