Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 9 – rejon skierniewicki

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 9 – rejon skierniewicki

Drugi dzień Peregrynacji Symboli ŚDM w Rejonie Skierniewice rozpoczął się od wizyty w „Ekonomiku”. Zgromadzonej młodzieży przedstawiono idee Światowych Dni Młodzieży oraz znaczenie Peregrynacji Krzyża i Ikony. Na szkolnej hali gimnastycznej obecności Symboli towarzyszył śpiew zespołu szkolnego. Na koniec uczniowie mogli dotknąć Krzyża i Ikony ŚDM. Po tej stacji na drodze Peregrynacji Symboli ŚDM zostały One przetransportowane do Liceum im. Bolesława Prusa. Na małej sali gimnastycznej odbyła się krótka modlitwa za młodych oraz prezentacja na temat Światowych Dni Młodzieży. Na koniec młodzi ludzie wzięli Krzyż przekazywali go sobie z rąk do rąk, aby każdy mógł Go dotknąć.

Symbole po osobistym zawierzeniu uczniów przed Krzyżem, zostały przetransportowane do Gimnazjum im. Jana Pawła II. Nabożeństwo odbyło się na zewnątrz. Pod koniec wizyty w tym miejscu można było usłyszeć świadectwo młodej dziewczyny.

Kolejną stacją na drodze Krzyża i Ikony była szkoła w Żelaznej oraz Godzianowie. Z Godzianowa Symbole zostały przewiezione do Makowa. Tam odbyło się nabożeństwo przy Krzyżu i Ikonie. Do kościoła przybyła młodzież z pobliskiego gimnazjum wraz z nauczycielami.

Z Makowa Symbole zostały przeniesione przed Dome Niedzielnego Pobytu „Niedziela”. Wolontariusze ŚDM poprowadzili przed nim różaniec. Symbole następnie zostały przetransportowane do szpitala w Skierniewicach. Młodzież oraz kapłani zatrzymali się przed oknami i balkonami szpitala. Tam w obecności Krzyża i Ikony została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na balkonach i w oknach można było zauważyć pacjentów szpitala.

Przedostatnim punktem Peregrynacji Symboli ŚDM w rejonie skierniewickim był Dom Dziecka w Strobowie. Zgromadzone dzieci i młodzież prowadziły modlitwę przy Krzyżu i Ikonie. Wielkim zaskoczeniem była mała dziewczynka recytująca z pamięci Dzienniczek Siostry Faustyny.

Ostatnim już punktem był kościół Świętego Jakuba. W nim została odprawiona Msza Święta celebrowana przez Księdza Biskupa Andrzeja F. Dziubę oraz kapłanów z dekanatów skierniewickich. Po Mszy Świętej nastąpiło czuwanie.

Tekst: Kuba Borkowski

Zdjęcia: Kuba Borkowski