Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 11 – rejon rawski

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 11 – rejon rawski

Na Mszy porannej w Nowym Mieście modlono się za służby: policję i straż.
Symbole ŚDM z Nowego Miasta nad Pilicą zostały przewiezione do Żdżar. Kolejną stacją Peregrynacji był klasztor sióstr Nazaretanek. Po modlitwie Ikona i Krzyż wyruszyły na spotkanie, które odbyło się z uczniami szkół Gimnazjum  nr. 2 oraz Szkole Podstawowej nr. 4. Zebrana na hali gimnastycznej młodzież mogła wysłuchać krótkiej historii Światowych Dni Młodzieży. Chwilą wielkiego poruszenia był moment kiedy Krzyż I Ikona przeszły wokół hali. Wkrótce Symbole ŚDM udały się w w dalszą drogę. Dzieci i młodzież z większości miejskich szkół przybyła na główny plac miasta by tam spotkać się z Symbolami ŚDM. W tym czasie wszyscy zebrani mogli zobaczyć pantomimę, odnowić przyrzeczenia chrzcielne i poznać historie ŚDM.
Potem Krzyż został przekazany wiernym, tak by każdy mógł go dotknąć. Na placu zebrało się około tysiąca osób, głównie młodzież. Z centralnego rawskiego placu Krzyż i Ikona ruszyły w dalszą Pielgrzymkę. Dotarły one do Głuchowa. Tam w szkole zebrani mogli obejrzeć pantomimę oraz wysłuchać krótkiej historii ŚDM. Następnie Symbole powędrowały nad głowami młodych ludzi. Kolejnym punktem Peregrynacji był kościół w Czerniewicach. Zebrana młodzież adorowała Krzyż i Ikonę.
Po modlitwie Symbole  zostały przeniesione do Kaplicobusa by wyruszyć w drogę do Jednostki Wojskowej w Glinniku. Zebrani żołnierze mogli oddać cześć Krzyżowi i Ikonie. Z ich bazy wyruszyły One do Lubochni, gdzie na rogatkach miasta czekali księża oraz młodzież. W krótkiej procesji Symbole zostały przeniesione do parafialnej świątyni. W niej też odbyło się uwielbienie pieśnią, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz adoracja Krzyża i Ikony.
Punktualnie o godzinie 15 rozpoczęła się Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja F. Dziuby. Z Lubochni Symbole ruszyły do Rawy Mazowieckiej po drodze zatrzymując się w Osadzie w Kaplicy Podwyższenia Krzyża. Po dojeździe do Rawy Mazowieckiej Krzyż i Ikona przejechały do Miasteczka Misjonarek Krwi Chrystusa. Po przedstawieniu krótko idei ŚDM oraz znaczenia Symboli wszyscy zebrani wyruszyli w Drogę Krzyżową ulicami miasta by dojść do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP. Tam na scenie przed świątynią odbyła się Msza Święta, której przewodniczył J.E. Biskup Andrzej F. Dziuba.
Po Eucharystii Krzyż i Ikona zostały przeniesione do kościoła Św. Pawła od Krzyża gdzie od była się adoracja Symboli. Na sam koniec dnia o 22 odprawiona została Msza Święta w Kaplicy Chrystusa Króla Wszechświata gdzie odbyło się również całonocne czuwanie.