Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 12 – rejon łowicki

Peregrynacja Symboli ŚDM w Diecezji Łowickiej – dzień 12 – rejon łowicki

Zakończone modlitwą Światowych Dni Młodzieży czuwanie w kaplicy parafii Chrystusa Króla w Rawie Mazowieckiej, było przygotowaniem do kolejnego dnia peregrynacji symboli ŚDM.
1 października Krzyż i Ikonę powitano przez dyrektora i personel szpitala w Rawie Mazowieckiej. Władze szpitala oraz wszyscy, którzy znajdowali się w miejscu przyjęcia Symboli, z wiarą ucałowali je i zawierzyli swoje życie Najwyższemu.


Kolejnym miejscem peregrynacji był Dom Dziecka. Wychowankowie placówki, Symbole ŚDM przejęli z samochodu – kaplicy i przez przytulenie oraz ucałowanie ich mogli dotknąć prawdziwej Miłości. Miejscowy ksiądz proboszcz, przemówił do zebranych, apelując, że najważniejszy nie jest dom z cegieł, lecz dom serca, w którym może i chce zamieszkać Zmartwychwstały Chrystus i Jego Matka, aby wypełnić  ten dom nieskończoną Miłością. Po wygłoszeniu świadectwa przez naszą siostrę Marysię i błogosławieństwie udzielonym przez księdza proboszcza Symbole „wyruszyły” w dalszą wędrówkę do parafii w Waliszewie. Tam, zgromadzeni uczniowie szkoły im. Jana Pawła II  wnieśli Krzyż i Ikonę do  pieknego drewnianego kościoła, w którym wierni mogli oddać cześć Symbolom, dowiedziawszy się wcześniej czym jest peregrynacja i jaką historię kryją przed nimi znaki ŚDM.
Podczas kolejnego przystanku – w Zespole Szkół w Popowie, uczniowie przybyli na wielkie wydarzenie, przybliżyli zebranym przebytą już przez Symbole  drogę oraz zaprezentowali flagi i logo wszystkich ŚDM!  Podczas odwiedzin w Sanktuarium Matko Boskiej Fatimskiej, młodzież miała okazję powiedzieć czym dla nich są ŚDM.
Następnym przystankiem na trasie peregrynacji Symboli ŚDM była parafia św. Maksymiliana w Zabrzeziu, gdzie na czas remontu świątynie zastępuje namiot. W modlitwie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki, a przybyli księża uświęcili ją swoimi świadectwami związanymi z Krzyżem i Ikoną ŚDM. Miłym akcentem spotkania był śpiew i gra na gitarze miejscowego proboszcza. Po modlitwie młodzież miała możliwość porozmawiania z jedną z wolontariuszek i opowiedzenia o swoich przeżyciach związanych z Krzyżem.
Z Zabrzezia Krzyż i Ikona trafiły do Domaniewic, gdzie przywitał je proboszcz tamtejszej parafii. Symbole do kościoła wniosła młodzież gimnazjum  gdzie nastąpiła modlitwa przyjęcia krzyża, adoracja symboli, różaniec a na koniec wierni odmówili modlitwę Pod Twoją Obronę.
Dmosin, parafia św. Andrzeja Apostoła i św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy – to kolejny punkt na trasie symboli, gdzie po ich wniesieniu do kościoła nastąpiła modlitwa różańcem, następnie adoracja wspólna symboli jak i indywidualna.
Z Osin, gdzie symbole przejęły osoby starsze, Krzyż i Ikona przejechały do szpitala w Głownie. Po wniesieniu symboli przez strażaków, odbyła się msza święta z personelem i pacjentami przebywającymi w szpitalu, którzy mogli przed Krzyżem powierzyć swoje cierpienia Chrystusowi.
Punktem kulminacyjnym na trasie symboli była msza święta w kościele św. Jakuba Apostoła w Głownie, którą celebrował ks. Bp Alojzy Orszulik. Po błogosławieństwie wierni mogli osobiście adorować Symbole Światowych Dni Młodzieży.

 

Tekst: Magdalena Gorożankin

Zdjęcia: Łukasz Sęk